Jak wygląda trening relokacyjny?

Jak wygląda trening relokacyjny?

Od dawna wiadomo, że wyszkoleni i wykształceni podwładni zapewniają firmie wiele korzyści. Trzeba zatem stawiać na nadprogramowe umiejętności i wysyłać zatrudnionych na przydatne i ciekawe szkolenia. Jedną z opcji będzie trening relokacyjny. Jak wygląda i czy komuś się przyda?

Na początek należy wyjaśnić, że zadaniem treningu relokacyjnego jest wprowadzenie kandydata do pracy w oddziale, który usytuowany jest poza krajem. Innymi słowy to delegacja za granicę i klimatyzację w nowym terenie.

Całe szkolenie zostało wydzielona na trzy elementy, żeby profesjonalnie i szybko przekazać całą niezbędną wiedzę. Na początku uczestnicy poznają miejsce docelowe, środowisko, tradycję oraz ciekawe informacje o kraju przyszłego zatrudnienia. Następnie przedstawiane jest stanowisko pracy, zakres powinności oraz zasady panujące w firmie. Na koniec pracownik poznaje szczegóły dotyczące przeprowadzki, otrzymuje wszystkie rady logistyczne i dopełnia kwestie techniczne.

Trening należy przeprowadzić na kilka tygodni przed delegacją lub już w momencie zamieszkania w nowym miejscu. Zazwyczaj trening odbywa się indywidualnie, tzn. trener-pracownik, aby przyspieszyć procedurę i zlikwidować pojawiające się obawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca 0 Comments

Jakie prawa przysługują pracownikowi na urlopie wychowawczym?

Urlop macierzyński, a następnie także wychowawczy, to uprawnienia dla kobiety, która powiła na świat dziecko (w przypadku urlopu wychowawczego również dla mężczyzny). Czynnikiem sprawczym przyznania takich urlopów jest przymus troski

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W 2013 roku została przegłosowana aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz dostosowaniu 21. praw. To istotny fakt, ponieważ obejmuje ponad 200 tysięcy Polaków i znaczną część podmiotów gospodarczych.

Co zawiera pełnomocnictwo?

Pełnomocnictwo to dokument sporządzany na piśmie, sporadycznie również ustnie, który ma duże znaczenie w czasie postępowania sądowego. Upoważnia pełnomocnika do reprezentowania klienta oraz walczenia o jego prawa. Jak wystawia się

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!