Jak wygląda trening relokacyjny?

Jak wygląda trening relokacyjny?

Od dawna wiadomo, że wyszkoleni i wykształceni podwładni zapewniają firmie wiele korzyści. Trzeba zatem stawiać na nadprogramowe umiejętności i wysyłać zatrudnionych na przydatne i ciekawe szkolenia. Jedną z opcji będzie trening relokacyjny. Jak wygląda i czy komuś się przyda?

Na początek należy wyjaśnić, że zadaniem treningu relokacyjnego jest wprowadzenie kandydata do pracy w oddziale, który usytuowany jest poza krajem. Innymi słowy to delegacja za granicę i klimatyzację w nowym terenie.

Całe szkolenie zostało wydzielona na trzy elementy, żeby profesjonalnie i szybko przekazać całą niezbędną wiedzę. Na początku uczestnicy poznają miejsce docelowe, środowisko, tradycję oraz ciekawe informacje o kraju przyszłego zatrudnienia. Następnie przedstawiane jest stanowisko pracy, zakres powinności oraz zasady panujące w firmie. Na koniec pracownik poznaje szczegóły dotyczące przeprowadzki, otrzymuje wszystkie rady logistyczne i dopełnia kwestie techniczne.

Trening należy przeprowadzić na kilka tygodni przed delegacją lub już w momencie zamieszkania w nowym miejscu. Zazwyczaj trening odbywa się indywidualnie, tzn. trener-pracownik, aby przyspieszyć procedurę i zlikwidować pojawiające się obawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Jakie formalności wypełnić, aby uruchomić fundację?

Aktualnie w Polsce działo całe mnóstwo fundacji, które chcą pomagać pokrzywdzonym. Każda z nich podejmuje odrębny temat, wyznacza sobie inne cele i buduje sprecyzowany program działania. Czy założenie fundacji od

Praca 0 Comments

Kiedy pracownik zwróci pracodawcy koszty odbytych szkoleń?

Każdy pracownik czynny zawodowo marzy, aby nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać umiejętności i ciągle się samorealizować. W związku z tym przedsiębiorstwa bardzo często udostępniają swojej kadrze szkolenia lub kursy doszkalające.

Praca tymczasowa – czy warto?

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej ofert pracy dorywczej. Jak podają statystyki, aż 46 milionów ludzi na całym świecie, z czego pół miliona w Polsce, było

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply