Wolters Kluwer S.A. przejęło ofertę produktową LexisNexis Polska
Globalny koncern wydawniczy Wolters Kluwer podpisał umowę o przejęciu spółki LexisNexis Polska. Transakcja ma charakter wiązany, a jej głównym celem biznesowym jest podniesienie jakości usług dla klientów obu wydawnictw.
Do podpisania umowy pomiędzy LexisNexis Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie a spółką Wolters Kluwer S.A. doszło 28 listopada 2014 r. Na mocy art. 494 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych, wraz z dniem połączenia spółka Wolters Kluwer S.A. wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki LexisNexis Polska Sp. z o.o.
Zgodnie z zapisami umowy zawarta transakcja ma charakter wiązany. Polski oddział LexisNexis zostanie w całości przejęty przez Wolters Kluwer, natomiast właściciel LexisNexis, firma Reed Elsevier, przejęła od Wolters Kluwer działalność wydawniczą w zakresie publikacji prawnych w Kanadzie.
- – Marka LexisNexis zniknie w ciągu najbliższych miesięcy całkowicie z polskiego rynku wydawnictw prawniczych – potwierdza Tomasz Laskowski, prezes zarządu LexisNexis Polska. Pozostanie jedynie oferta międzynarodowych serwisów informacyjnych News & Business oraz Lexis Diligence.
- – Planowane przejęcie LexisNexis Polska potwierdza długofalowy charakter zaangażowania Wolters Kluwer na polskim rynku. Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze bogatszą gamę innowacyjnych produktów i usług. Dzięki współpracy z najszerszym gronem autorów i ekspertów będziemy mogli zwiększyć różnorodność publikowanych przez nas treści, dzięki czemu korzystający z nich profesjonaliści będą mogli jeszcze trafniej podejmować decyzje – powiedział Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer S.A.
Wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. zajmuje się dostarczaniem profesjonalnych publikacji z zakresu prawa i biznesu w tradycyjnej formie drukowanej, a także nowoczesnych rozwiązań elektroniczne, które są dostępne w oficjalnej księgarni internetowej Wolters Kluwer https://www.profinfo.pl/f/lexisnexis:34,e,6/.
Dane kontaktowe:
Wolters Kluwer S.A.
01-208 Warszawa, ul. Przyokopowa 33
Infolinia: 801 04 45 45
Tel.: 22 535 88 00
You might also like
Polski nie stać na wejście do unii bankowej
Polski nie stać na bezmyślne wejście do unii bankowej. Model centralnego sterowania lokalnymi finansami nie powinien być testowany na naszych portfelach – uważają uczestnicy konferencji Warsaw Enterprise Institute poświęconej Unii
Wahania kursów walut wpływają na ceny błękitnego paliwa
Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ceny gazu ziemnego były stabilne i najbardziej zależały od wahań wartości funta. W dłuższej perspektywie jednak największy wpływ ma na nie aktualna
Jak funkcjonuje działalność koncesjonowana?
Wedle obecnych ustaleń istnieje wiele rodzajów działalności. Każda prosperuje na innych zasadach i w innym celu została powołana. Wśród nich jest działalność koncesjonowana. Na czym się opiera? Dlaczego jest zakładana?
6 komentarzy
Maciej90
08 sierpnia, 00:46Marcel
08 sierpnia, 00:46Maciej90
08 sierpnia, 00:49Marcel
08 sierpnia, 00:56kacperos
16 sierpnia, 23:55Marcel
16 sierpnia, 23:56