W jakim celu stosuje się controlling operacyjny?

W jakim celu stosuje się controlling operacyjny?

Każdemu właścicielowi zależy, aby jego działalność funkcjonowała skutecznie i nie generowała żadnych kłopotów finansowych czy konfliktów ze wspólnikami. Niestety zazwyczaj trudno określić, co jest powodem kiepskiej sytuacji. Interesującym i godnym polecenia rozwiązaniem jest controlling operacyjny, Czym się wyróżnia? Kiedy warto go wybrać?

Początkowo controlling wskazywany był przez poważne firmy, które generowały kłopoty finansowe i znajdowały się blisko upadłości. Obecnie sytuacja diametralnie się odmieniła i controlling operacyjny wspiera firmy na zróżnicowanym poziomie rozwojowym.

Często jednak pomaga wskazać nieprawidłowości dotyczące planów, realizowania założeń, osiągania oczekiwanych celów sprzedaży czy korygowania błędów mających wpływ na kiepskie wyniki roczne.

Reasumując, zadaniem controllingu jest badania funkcjonowania firmy oraz wskazywanie najlepszego rozwiązania, które poprawi obecną zapaść finansową. Oprócz niwelowania problemów stara się wdrażać plan naprawczy dla wszystkich zatrudnionych.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca 0 Comments

Czy trzeba dodatkowo nagradzać pracownika z językiem obcym?

Duża część pracodawców poszukuje doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do przejęcia proponowanego stanowiska. Od czasu do czasu atutem są nadprogramowe kwalifikacje, które przydają się w czasie realizowania codziennych obowiązków.

Jakie obowiązki stoją przed radą pracowniczą?

W każdej firma, która zatrudnia wielu podwładnych, należy zorganizować radę pracowniczą. Zajmować się będzie sprawami kadrowymi, przekazem informacji oraz kwestami spornymi. Jak kompletuje się radę pracowników? Kto ma prawo zostać

Umyślne szkody pracownicze

Szkody powstałe podczas pracy z winy przełożonego, podlegają zwrotowi ze strony ponoszącego winę. Gdy pracownik odstąpił obowiązki z premedytacją, powinien zadośćuczynić powstałe straty w całości. W sytuacji rzeczywistej straty właściciela

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply