W jaki sposób zastrzega się kartę płatniczą?
Każdy posiadacz karty płatniczej powinien trzymać ją w bezpiecznych warunkach, niedostępnych dla osób trzecich. Jeśli jednak stwierdzi, że nie jest w stanie jej znaleźć, wtedy niezwłocznie powinien o zdarzeniu powiadomić bank. Jak odpowiednio zastrzec swoją kartę? O czym wiedzieć w czasie całej procedury?
Na początek trzeba wyjaśnić, że blokowanie karty płatniczej konieczne jest w sytuacji zagubienia karty, kradzieży, zniszczenia, upublicznienia lub przekazania numeru PIN. W ostatnim przykładzie wchodzi w grę także podejrzenie, że ktoś wykradł kod, np. zobaczył w kolejce do bankomatu, przeczytał informację wśród pozostałych notatek.
W poprzednich latach zastrzeganie karty zachodziło telefonicznie. Klient musiał zadzwonić do biura obsługi klienta swojego banku i tam przekazywał przebieg zajścia. Od początku 2014 obowiązuje jeden numer, pod którym można rozwiązać całą sprawę (828 828 828).
W czasie rozmowy z pracownikiem trzeba podać większość danych osobowych, korzystanie z usług konkretnego banku, hasło ustalone podczas podpisywania umowy (zwykle nazwisko panieńskie matki) oraz inne istotne informacje. W rezultacie karta zostaje zablokowana i nie może zostać więcej użyta. Zazwyczaj procedura jest bezpłatna i realizowana zdalnie, chwilę po zarejestrowaniu zgłoszenia.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy można oddać samochód po okresie leasingowania?
Wiele przedsiębiorstw chciałoby korzystać z oferty firm leasingowych, gdyż proponują atrakcyjne warunki i dogodne formy uiszczania opłat. Przeważnie obiektem zainteresowania są auta osobowe oraz pojazdy dostawcze. Często po wygaśnięciu umowy
Jak postępować z towarem po upływie gwarancji?
Często zakupione towary objęte są gwarancją. Jej długość zależy od indywidualnych cech produktu oraz ustaleń producenta. Dodatkowo gwarancja jest podstawą reklamacji. Często jednak rzeczy psują się już po jej wygaśnięciu?
Zażalenie na ochroniarza
Ochroniarz w Polsce zatrudniany jest przede wszystkim do ochrony osób lub mienia. Znajduje pracę w miejscach wymagających dozoru lub stałej służby (np. sklep, parking, instytucje państwowe, prywatna ochrona). Aby jednak
3 komentarze
Grześ
21 września, 22:08olek
11 sierpnia, 14:58peter
19 grudnia, 15:04