Czym charakteryzuje się Państwowa Inspekcja Pracy?

Czym charakteryzuje się Państwowa Inspekcja Pracy?

W zgodzie z ustaleniami zamieszczonymi w Kodeksie pracy działają instytucje, które nadzorują firmy oraz jakość na miejscach pracy. Wśród nich jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, która posiada szeroki zakres zobowiązań oraz długą listę nieprawidłowości do wykrycia. Po co została uruchomiona? Czy spełnia swoją rolę?

PIS to jednostka, którą zbudowano w 1985 roku i bez przeszkód działa do dziś. Dzieli się na mniejsze okręgi. Posiada wielu podwładnych i specjalistów wysyłanych do wyznaczonych czynności.

Wśród najważniejszych zadań Sanepidu wymienić trzeba weryfikowanie warunków klimatycznych (zanieczyszczenie powietrza, gleby oraz wody), nadzorowanie warunków zatrudnienia (pomieszczenia socjalne, miejsca pracy, narzędzia), ale przede wszystkim diagnozowanie stanu żywności, metod zamrażania oraz transportowania.

Reasumując, Państwowa Inspekcja Pracy próbuje zdemaskować miejsca, gdzie ignorowane są podstawowe zasady higieny oraz Kodeks pracy. Jednocześnie obciąża mandatem niepokornych właścicieli, a w najgorszych przypadkach każe zamknąć działalność.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 1Comments

Utrata kart płatniczych na wakacjach może słono kosztować

Wystarczy zastrzec kartę, aby to bank przejął odpowiedzialność za nieuprawnione transakcje po jej zgubieniu lub kradzieży. Ale co zrobić jeśli jesteśmy na zagranicznych wakacjach, daleko od domu, i straciliśmy w

Wiadomości 0 Comments

Kiedy zmienią się procedury podatkowe?

W zgodzie z zapowiedziami Ministra Finansów zmianie mają ulec zasady związane z rozliczaniem podatku. Z faktu mogą być zadowoleni przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy z deklaracjami mają poważne kłopoty. Czego można

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego warto stawiać na współpracę z blogerami?

Artykuł sponsorowany – jeszcze nie tak dawno temu fraza ta wszystkim nam kojarzyła się z niezbyt ciekawą, żeby nie powiedzieć tandetną treścią, wychwalającej pod niebiosa zalet produktu, który oferuje zleceniodawca.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply