Umowa śmieciowa a obowiązki studenta

Umowa śmieciowa a obowiązki studenta

Obecnie na rynku pracy dużą popularnością mogą pochwalić się umowy zlecenie, ponieważ są niezobowiązującą formą zatrudnienia oraz umożliwiają przedsiębiorcom cięcie kosztów. Oznacza to dla licznej grupy pracowników ten rodzaj pracy jest świetnym rozwiązaniem i przynosi całe mnóstwo korzyści. Czy student także powinien być usatysfakcjonowany umową zlecenie?

Przede wszystkim umowa zlecenie jest korzystnym} rozwiązaniem dla przedsiębiorców, bowiem nie muszą odpisywać składek. Dodatkowo przełożonego z pracownikiem nie obowiązuje długofalowa współpraca oraz umożliwia większą swobodę w wykonywaniu zobowiązań.

Student także może wskazać dużo dobrych stron w tego rodzaju umowie o zatrudnienie. Głównie chodzi o to, że osoby uczące się szukają raczej pracy dorywczej, która nie będzie kolidowała z zajęciami na uczelni oraz pozwoli na naukę. Dodatkową korzyścią jest możliwość dopasowania grafiku do powinności studenta (wykłady, zaliczenia, egzaminy).

Mimo wielu dobrych stron trzeba podjąć decyzję, czy taka forma pracy naprawdę jest idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze praca w oparciu o umowę zlecenie nie daje możliwości na płatne wakacje, płatne chorobowe czy szpitalne oraz urlop na żądanie. Poza tym pracodawca nie odprowadza składek, a okres zatrudnienia nie liczy się do lat pracy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

„Rynek Pracy Specjalistów w III kwartale 2014”

W III kwartale 2014 roku w serwisie Pracuj.pl opublikowano 99 128 ofert pracy. Mimo niektórych rynkowych danych kwestionujących ożywienie gospodarcze, liczba ofert pracy w serwisie Pracuj.pl wzrasta z kwartału na

Co pracodawca sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wybrane stanowisko, organizuje rozmowę rekrutacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od umownych oczekiwań pracodawcy. Wiele zadań i testów powtarza się prawie zawsze.

Jaki strój obowiązuje na spotkaniach biznesowych?

W każdym kraju obowiązuje inna, specyficzna moda. Niestety w godzinach pracy trzeba mieć dystans i ubierać się tak, jak wymogi oczekują. Jaki ubiór obowiązuje w Niemczech czy Polsce podczas spotkań

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply