PZU Trasy Zdrowia już otwarte

PZU Trasy Zdrowia już otwarte

Mieszkańcy 30 polskich gmin mogą już korzystać z PZU Tras Zdrowia. Właśnie zakończono budowę kompleksów sportowo-rekreacyjnych na terenie gmin wyłonionych w konkursie organizowanym przez Fundację PZU. Jury wybrało te, które przedstawiły najciekawsze pomysły na wykorzystanie tras. Projekt PZU Trasy Zdrowia jest jednym z działań Grupy PZU w obszarze profilaktyki zdrowotnej i promowania aktywnego trybu życia wśród Polaków.

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks sportowo-rekreacyjny, wyposażony w instalacje treningowe, dzięki którym można spędzać czas aktywnie, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Program umożliwił powstanie 30 takich obiektów w całej Polsce. Zwycięskie gminy wybrane spośród 154 zgłoszeń, otrzymały wyposażenie ścieżek biegowych i dofinansowanie na działania animacyjne oraz wypożyczalnię sprzętu sportowego.

Trasy mają długość od 2 do 3 km. Wszyscy chętni mogą skorzystać z uniwersalnego zestawu instalacji treningowych do ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Przestrzeń rekreacyjną przygotowano z myślą o aktywnych sportowcach oraz tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Ścieżki są miejscami otwartymi na różne formy ruchu i stanowią strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej.

– Chcemy aktywizować Polaków oraz pomagać w rozwoju sportowej pasji wśród wszystkich polskich rodzin. Celem projektu była również integracja społeczności lokalnej. Mieszkańcy poszczególnych gmin brali czynny udział w projektowaniu przestrzeni sportowo-rekreacyjnej. Ich zaangażowanie pozwoliło na dostosowanie trasy do specyfiki i potrzeb konkretnego regionu. Na każdej z tras zrealizowany zostanie wspólnie opracowany, trzymiesięczny plan działania – mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, Dyrektor Fundacji PZU.

PZU Trasy Zdrowia powstały w gminach: Adamów, Aleksandrów Kujawski, Barczewo, Bieruń, Biłgoraj, Czaplinek, Czarny Bór, Czeladź, Dębowiec, Iłowo-Osada, Kobyłka, Lelów, Lubiewo, Lubliniec, Międzyrzec Podlaski, Mucharz, Panki, Pomiechówek, Prostki, Przechlewo, Radków, Słupca, Syców, Świętajno, Wągrowiec, Wieprz, Wilków, Wołów, Zbąszynek oraz Zielonka.

Zgodnie z regulaminem konkursu, przy ocenie wniosków pod uwagę były brane między innymi: lokalizacja trasy, zaangażowanie mieszkańców w działania, różnorodność planowanych form aktywności na trasie, promocja trasy, innowacyjne podejście do aktywności fizycznej oraz uzasadnienie potrzeby realizacji projektu. Komisja konkursowa w swoim wyborze kierowała się m.in. takimi kryteriami jak liczba potencjalnych użytkowników, różnorodność działań, zaangażowanie różnych grup mieszkańców. Ważna była również integracja lokalnego środowiska i zaangażowanie do projektu organizacji pozarządowych, czy grup nieformalnych.

PZU Trasy Zdrowia są dostępne dla użytkowników przez cały rok. Korzystanie z nich jest bezpłatne. Na miejscu będzie można skorzystać z porad animatora, obecnego w trakcie organizowanych wydarzeń, spotkań i animacji.

Informacje na temat programu znajdują się na stronie www.pzutrasyzdrowia.pl

 

Materiał prasowy

You might also like

Ubezpieczenia 0 Comments

Kiedy należy zastosować postępowanie likwidacyjne?

Postępowanie likwidacyjne stosuje się, gdy ubezpieczony doprowadził do wyrządzenia szkody. Wówczas agent firmy ubezpieczeniowej musi pozyskać kilka istotnych wiadomości, aby określić należną rekompensatę finansową. Jakie kwestie bierze się pod uwagę

Ubezpieczenia 0 Comments

2014: Większość nowych PPE w PZU INWESTYCJE

Aż 17 z 29 nowoutworzonych w 2014 r. Pracowniczych Programów Emerytalnych zarejestrował PZU. To umocniło PZU Inwestycje na pozycji lidera rynku PPE – prowadzi 527 ze wszystkich 1072 takich programów.

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczenie szkolne nie zawsze najlepsze

Z danych Biura Rzecznika Ubezpieczonych wynika, że najpopularniejszym ubezpieczeniem dla dzieci i młodzieży jest polisa NNW[1], a portal Bankier.pl obliczył, że koszty takich ofert zaczynają się już nawet od kilku

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply