Na czym polega trening relokacyjny?
Od dawna wiadomo, że wyszkoleni i wykształceni pracownicy dają firmie wiele dobrego. Warto zatem inwestować w dodatkowe umiejętności i wysyłać zatrudnionych na kreatywne i ciekawe szkolenia. Jedną z możliwości jest trening relokacyjny. Na czym polega i komu się przyda?
Na początku trzeba wyjaśnić, że celem treningu relokacyjnego jest przygotowanie podwładnego do pracy w oddziale, który znajduje się poza Polską. Oznacza to przejazd za granicę i klimatyzację w nowym miejscu.
Całe szkolenie zostało podzielone na trzy etapy, aby rzetelnie i prosto przekazać całą konieczną wiedzę. Na początku uczestnicy poznają miejsce docelowe, poznają kulturę, historię oraz ciekawe fakty o kraju przyszłego zatrudnienia. Następnie prezentowane jest miejsce pracy, lista obowiązków oraz zasady panujące w firmie. Na koniec pracownik otrzymuje szczegóły na temat przeprowadzki, dostaje niezbędne rady logistyczne i dopełnia kwestie techniczne.
Całe szkolenie jest przeprowadzane na kilka tygodni przed wyjazdem lub już w momencie przyjazdu do nowego miejsca. Zazwyczaj trening odbywa się indywidualnie, tzn. trener-pracownik, aby usprawnić proces i rozwiać ewentualne wątpliwości.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jakie są prawa pracownika w zakresie dyskryminacji?
Regulacje prawa pracy surowo definiują konsekwencje za naruszanie obowiązku równego traktowania pracowników oraz osób ubiegających się o podjęcie pracy. Osoby, wobec których pracodawca dopuścił się dyskryminacji mogą żądać od niego
Jakie cechy powinien mieć przyszły pracownik?
Osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia starają się zaprezentować swoją kandydaturę jak najlepiej. Niestety istnieją pewne kwestie, na które nie mamy wpływu. Należy do nich preferowany wiek przyszłego pracobiorcy. Powszechnie wyróżniamy poniższe
Jak obsłużyć awanturującego się klienta?
Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!