Kwestie prawne w przypadku nieprawidłowo wykonanych zabiegów

Kwestie prawne w przypadku nieprawidłowo wykonanych zabiegów

Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, zawsze trzeba wybierać najlepsze placówki. W tym celu konieczne jest prześledzenie opinii w sieci na temat jakości świadczonych usług. Inną ewentualnością jest sugerowanie się doświadczeniami bliższych i dalszych znajomych, czy członków rodziny. Co jednak w przypadku, gdy stajemy się ofiarą źle przeprowadzonego zabiegu i zamiast upiększenia jesteśmy oszpeceni? Jak się okazuje klienta może uzyskać zadośćuczynienie w wyniku źle przeprowadzonego zabiegu.

Odpowiedzialność prawna gabinetów medycyny estetycznej

Na szczęście świadomość współczesnych klientek gabinetów medycyny estetycznej rośnie, zatem dążą one do egzekwowania swoich praw. Przyczyną błędów w zabiegach jest często brak stosownej wiedzy, zaniechanie obowiązku przeprowadzenia dokładnego wywiadu z klientką. Często pojawiają się zaostrzone i skomplikowane procedury, ale w ślad za nimi nie zawsze podąża odpowiednia jakość. Nie powinno dochodzić do sytuacji, w których zabieg wykonuje praktykant, czy stażysta. Musi to być osoba profesjonalna, mające odpowiednie certyfikaty i dopuszczona do wykonywania zawodu. W polskim porządku prawnym znajdują się orzeczenia sądów, zgodnie z którymi wysokość zadośćuczynienia może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Może być mowa o wyższych kwotach, co zależy głównie od części ciała, która uległa oszpeceniu i jego stopnia. Czasami nieprawidłowe wykonanie zabiegu upiększającego prowadzi do depresji i całkowitej rezygnacji z dotychczasowego funkcjonowania. Kobiety nierzadko rezygnują z nauki i pracy, ponieważ nie chcą pokazywać się innym ludziom. Wiele innych prawniczych aspektów można znaleźć na stronie dlawich.pl.

Rodzaje odpowiedzialności

Każda sytuacja, w której dochodzi do oszpecenia jakiejkolwiek części ludzkiego ciała wiąże się z poniesieniem odpowiedzialności na wniosek poszkodowanego. Charakter odpowiedzialności dzieli się na karną i cywilną. Ponadto może wystąpić odpowiedzialność deliktowa i kontraktowa. Pierwszy przypadek ma miejsce wówczas, gdy osoba wykonująca zabieg nieprawidłowo posługuje się narzędziami, zaniedbuje wszelkie zasady przestrzegania higieny. W ten sposób w stopniu znacznym przyczynia się do powstania szkody. Odpowiedzialność kontraktowa to natomiast niewykonanie lub nienależyte wykonanie usługi będącej przedmiotem umowy łączącej obie strony. Więcej podobnych kwestii opisywanych jest na stronie dlawich.pl. Warto znać swoje prawa i korzystać z nich, gdy dzieje nam się krzywda.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

VDR – sposób na badanie Due Diligence w formie elektronicznej

Due Diligence jest badaniem, które wykonuje się w celu zweryfikowania kondycji firmy. Bardzo często jego wykonanie zleca podmiot chcący zainwestować w spółkę bądź planujący zakup firmy. Takie badanie pozwoli zweryfikować,

Wiadomości 0 Comments

Ile kosztuje opatentowanie wynalazku?

Każde przedsiębiorstwo, które próbuje wpisać do rejestru patent wie, jak wiele pism należy wypełnić i czasu poświęcić na przekazanie do urzędu. Oprócz podstawowych czynności można dokonać wykupienia praw do wynalazku.

Wiadomości 0 Comments

System finansowanie gospodarki odpadami jest nieefektywny

Finansowanie obecnego systemu gospodarki odpadami jest wadliwe i nieefektywne – uważa Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami. Mimo że ustawa nakłada na producentów i podmioty wprowadzające towary na rynek obowiązek ponoszenia kosztów za zbieranie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply