Kiedy udzielany jest urlop szkoleniowy?

Kiedy udzielany jest urlop szkoleniowy?

Od dawna renomowane firmy i międzynarodowe przedsiębiorstwa poszukują zdolnych i mądrych pracowników. W związku z ciągłym zmianami technologii potrzebne są zajęcia i kursy doskonalące, które rozszerzą kompetencje i przyniosą dodatkową wiedzę. Jak zabiegać o urlop szkoleniowy?

W zgodzie z obowiązującymi przepisami urlop przyznawany w celach szkoleniowych może trwać przynajmniej 6 dni, a maksymalnie 21. Z pewnością ostateczna ilość uzależniona jest od charakteru kursu, tematyki oraz lokalizacji.

Trzeba wspomnieć, że nie w każdym przypadku urlop szkoleniowy dotyka jedynie spraw zawodowych. Czasami pracownikami są studenci, którzy przygotowują się do istotnych egzaminów i potrzebują kilku dni na rzetelne przygotowanie.

Decyzja uzależniony jest od kierownika, który weryfikuje aktualną sytuację firmy oraz stwierdza czy zatrudniony ma prawo zostawić współpracowników i przechodzić szkolenie lub uczyć się. Należy natomiast uważać, że odmowa jest często bardzo realna.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Ile zarabiają przedsiębiorcy?

Wielu podwładnych poważnych firm i korporacji myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego stanu jest kilka. Aczkolwiek zwykle bardzo ceniona jest samodzielność decyzyjna i materialna. Jakie zyski osiąga przeciętny

Rynek pracy: na zachodzie powiało optymizmem

Aż 58% pracowników mieszkających w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim spodziewa się podwyżki wynagrodzenia w najbliższym czasie – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Work Service S.A.

Kiedy można skorzystać z tacierzyńskiego?

Tacierzyńskie wprowadzono jakiś czas temu, aby ojciec także mógł uczestniczyć przy porodzie i opiece nad noworodkiem w początkowych tygodniach życia. To dobre rozwiązanie, gdyż rozkłada obowiązki rodzicielskie na prawnych opiekunów

2 komentarze

  1. Milena
    01 września, 17:38 Reply
    Fajnie się dowiedzieć, że istnieje coś takiego, jak urlop szkoleniowy, ale niestety nie spotkałam się z taką sytuacją jeszcze. Czy pracodawcy często wysyłają pracowników na takie urlopy?
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:24 Reply
    Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje, a urlopów szkoleniowych i tak się chyba już nie przyznaje.

Leave a Reply