Jakie cechy powinien mieć przyszły pracownik?

Jakie cechy powinien mieć przyszły pracownik?

Osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia starają się zaprezentować swoją kandydaturę jak najlepiej. Niestety istnieją pewne kwestie, na które nie mamy wpływu. Należy do nich preferowany wiek przyszłego pracobiorcy.

Powszechnie wyróżniamy poniższe kategorie wiekowe:

– wiek przed pracą, osoby uczące się od 16 do 18 lat,

– okres produkcyjny, należą do niego pełnoletni kandydaci do przekroczenia wieku emerytalnego,

– seniorzy.

Z reguły wiek nie powinien mieć znaczenia w procesie rekrutacji. Najważniejsze są umiejętności w danym obszarze zawodowym oraz wykształcenie. W praktyce to pracownicy w przedziale 18-40 lat są najczęściej cenieni na rynku pracy. Potrafią się dostosować do stale zmieniającej się sytuacji i są zainteresowani stałym podwyższaniem swoich kwalifikacji.

Niejednokrotnie zdarza się, że przyszłe zakłady pracy precyzyjnie podają możliwy wiek kandydata w ogłoszeniach o pracę. Pozwala to na oszczędność czasu, zarówno bezrobotnych jak i pracownika z działu kadr zajmującego się zatrudnianiem nowych pracobiorców.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Jak oblicza się wysokość wynagrodzenia urlopowego?
Next Po jakim czasie można anulować umowę na okres próbny?

You might also like

Rynek pracy: na zachodzie powiało optymizmem

Aż 58% pracowników mieszkających w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim spodziewa się podwyżki wynagrodzenia w najbliższym czasie – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Work Service S.A.

Czym jest tutoring?

Duże korporacje i światowe firmy próbują usprawnić istniejący system kierowania podwładnymi i odnowić sposoby motywowania zespołu. W ramach eksperymentów od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien pozytywnie działać na

Praca 1Comments

Fundusz awaryjny pomoże zachować spokój przy utracie pracy

W razie utraty pracy żadne ubezpieczenie nie będzie lepsze od solidnego funduszu awaryjnego. Jego minimalny poziom to równowartość trzymiesięcznego wynagrodzenia, ale im więcej tym lepiej. Brak możliwości przewidzenia niektórych życiowych

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply