Jak zwrócić się do kierownika o premię?

Jak zwrócić się do kierownika o premię?

Zatrudniony na podstawie umowy o pracę otrzymuje systematycznie wynagrodzenie. Jest ono ustalane indywidualnie lub w stosunku do otrzymanego stanowiska. Wypłata pracownicza to podstawa suma oraz możliwe premie, które nie są często spotykane. Jak prosić przełożonego o dodatek pieniężny?

Od dawna wiadomo, że świetną motywacją dla pracowników jest głównie atrakcyjna premia. Skłania do działania, zmusza do wysiłku i efektywnej pracy. Oprócz tego daje gwarancję, że zadania wykonywane będą szybko i bez uchybień.

Obecnie najbardziej znane są premie uznaniowe i regulaminowe. Pierwsze wypłacane są, gdy podwładny wykona harmonogram sprzedaży, pokaże większe zaangażowanie, podejmie się trudnego projektu lub przyniesie firmie dodatkowe przychody lub pozytywną opinię. Drugie wypłacane są na podstawie ustalonych początkowo zasad, tzn. pracownik otrzymuje konkretną sumę za frekwencję, własne stanowisko, postawę oraz inne godne pochwały działania.

Prosić o dodatkowe środki nie jest łatwo, aczkolwiek zawsze warto spróbować. Nie można przyjmować postawy roszczeniowej i żądać podwyżki. Najlepiej delikatnie przedstawić swoje dobre strony, wpływ własnej pracy na całe przedsiębiorstwo oraz pochwały od klientów. Nie zawsze przełożony posiada fundusze na taki cel, ale z pewnością nie pozostawi wartościowego specjalistę bez odpowiedzi.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Jak pracownik może dochodzić swoich praw z tytułu niewypłaconej pensji?

Każdy podwładny, wedle obowiązującego w Polsce prawa, powinien dostawać wynagrodzenie zgodne z czasem pracy i ilością powierzonych obowiązków. Jego wysokość oraz sposób płatności powinno zostać ustalone w momencie podpisywania umowy.

Zarobki 0 Comments

Do zmiany pracy motywuje głównie wyższe wynagrodzenie

Zbyt niskie wynagrodzenie najlepiej motywuje do szukania nowej pracy – wynika z badania Pracuj.pl. Blisko 66 proc. osób deklaruje, że gdyby otrzymało atrakcyjniejszą ofertę pod względem finansowym, zdecydowałoby się na jej

Zarobki 3 komentarze

Jak należy walczyć o podwyżkę?

Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. Zwykle chodzi o ogromną odpowiedzialność, nieregularne zmiany oraz zbyt niskie wynagrodzenie. Okazuje się natomiast, że tylko niewielki procent zabiega o podwyżkę i świadomie domaga

1 Comment

  1. hall
    13 sierpnia, 15:55 Reply
    Od dawna wiadomo, że świetną motywacją dla pracowników jest głównie atrakcyjna premia. Skłania do działania, zmusza do wysiłku i efektywnej pracy.

Leave a Reply