Facebook – czego nie wiesz o znanej platformie?

Facebook – czego nie wiesz o znanej platformie?

Facebook to cały czas najpopularniejsza platforma społecznościowa. Mimo iż coraz częściej utożsamiany ze starszymi pokoleniami, nadal przyciąga największą liczbę użytkowników. Jest obecny na rynku od tylu lat, że wielu osobom wydaje się, że wiedzą o nim wszystko. Należysz do tej grupy? Przeczytaj poniższy tekst, a możesz się zaskoczyć!

Jakość strony lub grupy

Strony (fanpage) i grupy na Facebooku mogą stanowić ważne narzędzia komunikacji. Należy jednak pamiętać, że działają w ramach platformy, która ma określony regulamin i ograniczenia. Mało kto wie jednak, że zgodność z regulacjami platformy można dość łatwo sprawdzić. Pozwalają na to dostępna w górnym panelu opcji fapage’a funkcja „jakość stronny” oraz w lewym menu w grupie funkcja „jakość grupy”. Można tam znaleźć informacje o ewentualnych naruszeniach, aby interweniować, zanim na stronę lub grupę zostanie nałożona kara (np. w postaci usunięcia pewnej zawartości lub wyłączenia).

Pobieranie kopii danych

Od pewnego czasu możliwe jest też pobranie kopii wszystkich danych użytkownika, jakie ma w posiadaniu Facebook. Dotyczy to nie tylko poszczególnych osób, ale również właścicieli stron. Jeśli boisz się, że atak hakerski lub błąd Facebooka doprowadzą do likwidacji Twojego fanpage’a, możesz wykonać jego kopię zawierającą m.in. wszystkie posty czy ustawienia.

Ustawienia preferencji reklam

Jak każda duża platforma również Facebook z czasem zmienił się w swojego rodzaju słup ogłoszeniowy dla różnych firm. Jako prywatny użytkownik możesz kontrolować, jakiego rodzaju reklamy Ci się wyświetlają. Wystarczy wejść w ustawienia, a następnie w zakładkę Reklamy. Znajdziesz tam spis reklamodawców, których reklamy widziałeś w ostatnim czasie. Możesz łatwo zdecydować o ukryciu reklam od konkretnych reklamodawców, klikając jeden przycisk.

W zakładce dotyczącej ustawień reklamowych znajdziesz np. pozwolenia dotyczące przekazywania konkretnych typów danych na Twój temat reklamodawcom, a także spis wszystkich reklamodawców, które zaliczyły Cię do swojego grona odbiorców. W osobnej zakładce możesz też zarządzać przypisanymi do Ciebie tematami reklam, aby widzieć tylko te, które naprawdę Cię interesują.

Jak uzyskać znaczek potwierdzenia profilu?

Potwierdzone profile na Facebooku są oznaczone przez charakterystyczny biały ptaszek na niebieskim tle. Tego typu weryfikacja jest jednak dostępna dla wybranych. Aby ja otrzymać, trzeba spełnić warunki autentyczności, unikatowości, kompletności i ważności. Możesz złożyć wniosek o przyznanie znaczka autentyczności poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie. Wymaga to potwierdzenia tożsamości (jeśli strona dotyczy osoby fizycznej) lub danych firmy.

Facebook jako skuteczne narzędzie reklamowe

Nie każdy wie również, że Facebook potrafi być naprawdę skuteczny, jeśli chodzi o reklamę. Zaawansowane opcje targetowania pozwalają bowiem dotrzeć wprost do grupy docelowej. Trzeba to jednak robić umiejętnie. Warto skorzystać z fachowego wsparcia w tym zakresie. Ciekawą ofertę reklamy na Facebooku i innych pokrewnych usług znajdziesz na stronie https://fabrykamarketingu.pl/.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Korzyści (podatkowe, spadkowe, społeczne) wynikające z założenia Fundacji Rodzinnej

Firmy rodzinne miały duże ograniczenia pod względem przekazania ich działalności kolejnym pokoleniom. Zarządzanie przedsiębiorstwem po śmierci właściciela wymaga zaangażowania co najmniej jednej osoby. Poza tym w momencie, kiedy spadkobierców jest

Wiadomości 0 Comments

Dopłaty do leków w ramach programu 75+ wyniosą w przyszłym roku 564 mln zł

1 września resort zdrowia ogłosi listę leków refundowanych dla seniorów. Znajdą się na niej preparaty stosowane m.in. w chorobach układu krążenia, cukrzycy i zaburzeniach środkowego układu nerwowego, a więc leki najczęściej stosowane przez tę

Wiadomości 1Comments

Zasady wypłacania odpraw pracowniczych

Etat w samorządzie zmusza do posiadania odpowiedniego wykształcenia oraz podstawowych umiejętności administracyjnych. Finalizuje się po zdobyciu odpowiednio długiego stażu lub na skutek innych faktów. Kiedy pracownik może dostać odprawę? Na

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply