Czym charakteryzuje się development center?

Czym charakteryzuje się development center?

Często osoby rekrutujące pracowników posiadają cały zbiór testów, analiz, przykładowych pytań oraz zadań, które sprawdzą podstawowe możliwości oraz predyspozycje do zajęcia wyznaczonego etatu. Wśród nich popularnością cieszy się development center. Czym się charakteryzuje? W jakich przypadkach sprawdza się najlepiej?

Na wstępie warto powiedzieć, że metoda development center wykorzystywana jest w trudnych przypadkach lub wymagających dogłębnej analizy. Innymi słowy nie w każdym przypadku sposób ten sprawdzi się podczas spotkania kwalifikacyjnego.

W rzeczywistości development center stosowany jest podczas przydzielania awansów, wskazywania liderów grupy lub naboru na profesjonalne i odpowiedzialne stanowisko. Wówczas sporządza się specjalne zadania, które podkreślą pożądane cechy lub zdemaskują wadliwe skłonności skreślające kandydata.

Trzeba jednak pamiętać, że wyniki testów nie dają 100% pewności, że podwładny z najwyższym wynikiem najlepiej sprawdzi się na przygotowanym stanowisku. Zdarza się, że codzienność sprawdza możliwości i nie raz przerasta zatrudnionego.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Rekrutacja na portalach społecznościowych

Firma rekrutacyjna Adecco przeprowadziła badania dotyczące użyteczności portali społecznościowych w procesach rekrutacji pracowników. W badaniu wzięło udział ponad 600 rekruterów z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

W przyszłym roku ruszą internetowe zwolnienia lekarskie

Rozwój internetu miał niebagatelny wpływ na zwykłe życie każdego człowieka. Część osób nie wyobraża sobie dnia bez skorzystania z sieci, inni chcą zajrzeć parę razy w tygodniu. Jest tak dlatego,

Praca na etat czy własna działalność gospodarcza?

Pracobiorcy niejednokrotnie zastanawiają się nad założeniem własnej działalności gospodarczej, by zakończyć prace na etacie. Każde postępowanie ma swoje zalety i wady. Praca na bazie porozumienia jest z pewnością stabilniejsza od

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply