Co zmieni się w sprzedaży internetowej w 2014 roku?

Co zmieni się w sprzedaży internetowej w 2014 roku?

Nowym pomysłem wspólnoty europejskiej będzie uregulowanie spraw związanych ze sprzedażą za pośrednictwem internetu. Odbudowa przepisów ma trwać do 2014 roku i wprowadzić rewolucyjne zmiany dla wszystkich państw członkowskich. Jak zatem będzie przebiegała sprzedaż? Kto na tym straci?

Punktem wyjścia do przeanalizowania problemu e-handlu była duża rozbieżność przepisów państw Europy. Każde bowiem posiadało własne reguły i wytyczne dotyczące sprzedaży przez internet. Nie było to wygodne przede wszystkim dla kupujących, ponieważ musieli być ciągle na bieżąco i nieustannie czytać regulaminy zakupów wysyłkowych.

Skutkiem działania Unii Europejskiej będzie wprowadzenie jednego systemu reklamacji, zwrotu oraz wymiany towaru. Innymi słowy w każdy kraju Europy konsument będzie miał tyle samo czasu na zrezygnowanie z zakupionego towaru, wymianę na inny rozmiar oraz reklamowanie. Oprócz tego przesyłki kurierskie, kontakt ze sprzedawcą oraz prawa i powinności obu stron zostaną odrębnie udoskonalone, aby ułatwić funkcjonowanie transakcji oraz zwiększyć zadowolenie.

Reasumując, trzeba powiedzieć, że UE dąży do zadbania o każdy aspekt życia mieszkańca Europy. To świetna informacja przede wszystkim dla miłośników zakupów online, ponieważ uzyskają nowe prawa oraz zostaną objęci dodatkową ochroną.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 0 Comments

Blokada bankomatu – czy to koniec?

Dla wielu zabieganych i nowoczesnych osób bankomat jest dużym ułatwieniem, które pozwala zaoszczędzić kilkanaście minut (na oczekiwanie w banku) oraz oferuje szybkie wykonanie najważniejszych operacji, np. wydanie gotówki, sprawdzenie stanu

Prawa konsumenta 5 komentarzy

Jakie zmiany czekają konsumentów?

Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. Nie raz były zmieniane na rzecz klientów, aczkolwiek sprzedawcy nie potrafili się do nich dopasować. Czy coś się zmieni w

Prawa konsumenta 3 komentarze

Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Od dłuższego czasu wiadomo, że w wielu sklepach prawa konsumentów są nieustannie łamane. Sprzedawcy wprowadzają w błąd, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaw europejskich. Jakie zmiany nastąpią jeszcze w

1 Comment

  1. błah
    11 sierpnia, 15:02 Reply
    UE dąży do zadbania o każdy aspekt życia mieszkańca Europy. To świetna informacja przede wszystkim dla miłośników zakupów online.

Leave a Reply