Bezpieczne metody oszczędzania dostępne na polskim rynku

Bezpieczne metody oszczędzania dostępne na polskim rynku

Odpowiedzialne zarządzanie finansami osobistymi to podstawa niezależności finansowej. Jednym z działań, jakie powinien podjąć każdy, kto nie chce martwić się brakiem gotówki jest oszczędzanie. Systematyczne odkładanie, nawet najmniejszych kwot, pozwoli, w dłuższym okresie, na zgromadzenie znacznej kwoty pieniędzy. A jak już oszczędzać to najlepiej w bezpieczny sposób. Na rynku bankowym znajdziemy wiele propozycji produktów oszczędnościowych, które gwarantują zysk i są bezpieczne. Możemy skorzystać między innymi z oferty:

• Lokat
• Kont oszczędnościowych
• Obligacji

Lokaty bankowe

Lokata to produkt, który jest bezpieczny i gwarantuje zysk na zakończenie okresu jej trwania. Zakładając lokatę niejako pożyczamy swoje pieniądze bankowi. Są one zablokowane na określony w umowie lokaty czas, po którym bank zwraca nam nasze oszczędności wraz z odsetkami, czyli naszym zyskiem. W ofercie banków znajdziemy lokaty na okres od 3 dni do kilkudziesięciu miesięcy. Wystarczy zdecydować się, na jak długo bank może pożyczyć od nas pieniądze, zawrzeć umowę o lokatę i czekać, aż nasze oszczędności wrócą do nas wraz z kwotą którą dla nas wypracowały. Należy jednak pamiętać, że jeśli zerwiemy lokatę przed datą jej zapadalności, to nie zarobimy nic, albo bardzo niewiele. Proste, bezpieczne i bardzo popularne. Tutaj sprawdzisz aktualny ranking najwyżej oprocentowanych lokat bankowych.

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to super produkt. Jest to oprocentowany rachunek bankowy, na którym każda wpłacona złotówka pracuje dla Ciebie. Na konto oszczędnościowe możesz w dowolnej chwili wpłacać dowolne kwoty pieniędzy. W każdej chwili możesz wypłacić całość lub część środków z konta oszczędnościowego, ale musisz pamiętać, że zazwyczaj tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa. Za każdą kolejną możesz zapłacić nawet kilkanaście złotych opłaty. Na szczęście są też w ofertach banków konta oszczędnościowe, które umożliwiają dowolną ilość darmowych wpłat i wypłat między swoimi kontami. Odsetki naliczane są każdego dnia, od aktualnego salda na rachunku i dopisywane do kwoty oszczędności na koniec miesiąca. Pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym są bezpieczne, bo mają gwarancję BFG, a właściciel konta ma do nich dostęp w dowolnej chwili.

Obligacje skarbowe

Obligacje są papierami dłużnymi, potwierdzającymi, że ich nabywca udziela ich Emitentowi pożyczki. Emitentem jest najczęściej Skarb Państwa, który zobowiązuje się po określonym czasie zwrócić pożyczoną kwotę wraz z odsetkami. Obligacje skarbowe uważane są za najbezpieczniejszy sposób oszczędzania pieniędzy, ponieważ dłużnik, czyli Skarb Państwa jest ich gwarantem i odpowiada za to całym swoim majątkiem.

Jak widać, mamy co najmniej kilka sposobów na bezpieczne pomnażanie swoich pieniędzy. Oszczędzać warto, a nawet trzeba. Pieniądze, które leżą w skarpecie albo na nieoprocentowanym rachunku rozliczeniowym nie pracują, czyli marnują się. Korzystajmy z dostępnych i bezpiecznych produktów oszczędnościowych i pomnażajmy swoje oszczędności. Nawet najmniejsza zarobiona kwota cieszy i sprawia że nasze dochody rosną.

You might also like

Bezrobotny 0 Comments

Zatrudnienie terminowe i jego zalety

Świat boryka się obecnie z ogromnymi kłopotami gospodarczymi. Każda firma zbiera oszczędności, aby chociaż przeciętnie funkcjonować na rynku. Przede wszystkim o oszczędności stara się poprzez moderowanie zatrudnienia tzn. regulowanie ilości

Wiadomości 0 Comments

Kwestie prawne w przypadku nieprawidłowo wykonanych zabiegów

Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, zawsze trzeba wybierać najlepsze placówki. W tym celu konieczne jest prześledzenie opinii w sieci na temat jakości świadczonych usług.

Wiadomości 0 Comments

Innowacje i rozwój w pierwszej piątce priorytetów członków rad nadzorczych

Strategia, rozwój, wyniki, fuzje i przejęcia oraz innowacyjność to kwestie, które według przewidywań członków rad nadzorczych i rad dyrektorów będą miały największy wpływ na ich działalność w następnych dwóch latach. W Polsce znacznie wyżej

2 komentarze

  1. agula
    30 grudnia, 15:57 Reply
    Chyba najlepiej jest oszczędzać na koncie oszczędnościowym. Przynajmniej nasze pieniądze są bezpieczne.
  2. mrio
    01 lutego, 07:49 Reply
    Tak na prawdę niestety czasem nie ma z czego oszczędzać, bo nie ma na to pieniędzy. Nie ma jak odłożyć.

Leave a Reply