Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Wolontariusze poszukiwani są w różnych organizacjach i stowarzyszeniach. Chcą realizować zlecone zadania bezpłatnie i akceptują trudne warunki pracy. Aczkolwiek zgodnie z przepisami mogą liczyć na nieliczne świadczenia dodatkowe. Jakie? Na jakich zasadach są przyznawane?

Na wstępie należy wyjaśnić, że bazą funkcjonowania wolontariusza jest ochota do wykonywania obowiązków bezinteresownie. Oznacza to, że może przejąć wybrane stanowisko, wypełniać szereg obowiązków, ale nie oczekuje na wynagrodzenie.

Trzeba jednak wspomnieć, że oprócz środków finansowych można nagradzać pracowników w inny sposób. Jednocześnie należy wiedzieć, że nie jest to wdzięczność za pracę, ale legalne działanie na rzecz poprawy warunków współpracy.

Oprócz tego pracodawca może pokrywać koszty transportu, dziennej diety, ewentualnych kursów, wyjazdów. Sporadycznie możliwe jest otoczenie ubezpieczeniem zdrowotnym lub wypadkowym. Wszystko zależy od chęci przełożonego oraz charakteru zajmowanego stanowiska.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak uzyskać satysfakcję z wykonywanej pracy?
Next Co ile miesięcy organizować ocenę pracowniczą?

You might also like

Zarobki 0 Comments

Czy można rozmawiać o zarobkach ze współpracownikami?

Od dawna wiadomo, że każdy pracodawca dba o interesy swojego przedsiębiorstwa. W związku z tym często w umowach o pracę znajduje się przepis dotyczący tajemnicy wynagrodzenia. Czy zapis ten jest

Zarobki 0 Comments

Jak kształtują się zarobki właścicieli firm?

Większość pracowników dużych przedsiębiorstw i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego planu zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej poważana jest niezależność decyzyjna i materialna. Ile zarabia przeciętny przedsiębiorca?

Zarobki 0 Comments

Kto kontroluje wypłatę wynagrodzeń?

Jednym z znaczących czynników stosunku pracy jest wynagrodzenie. To elementarne świadczenie powinno być adekwatne do rodzaju pracy, umiejętności i kwalifikacjom zatrudnionego oraz być wypłacane w określonym czasie. Inspekcją tego procesu

2 komentarze

  1. albert
    13 sierpnia, 16:00 Reply
    Na wstępie należy wyjaśnić, że bazą funkcjonowania wolontariusza jest ochota do wykonywania obowiązków bezinteresownie, czyli bez zapłaty.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:27 Reply
    Moim zdaniem wolontariuszowi też powinny się należeć jakieś świadczenia. W końcu poświęca on swój wolny czas.

Leave a Reply