Na czym polega job sharing?

Na czym polega job sharing?

Problem z odnalezieniem pracy trwa już kilka lat. Duża część bezrobotnych potrzebuje sprawdzonych metod pozyskiwania pracy i próbuje korzystać z udostępnianych i darmowych narzędzi. Wśród nich wskazać trzeba job sharing. Czy rzeczywiście pomaga uzyskać rzetelną pracę? Kto przede wszystkim powinien tego spróbować?

Na początek należy wyjaśnić, że job sharing przybył do Polski z USA, gdzie zdobył masę zwolenników, a sam pomysł został rozpowszechniony w Europie i całym świecie. Jest idealnym rozwiązaniem dla młodych pracowników, studentów lub osób, które nie potrzebują pracy w pełnym wymiarze.

Job sharing to nic innego jak podział jednego etatu na dwóch lub trzech pracowników. Inaczej mówiąc zatrudnieni realizują naprzemiennie te same zadania, ale w zmniejszonym wymiarze godzinowym. Zatem cały etat dzielony jest na dwie części i w ten sposób zatrudnione osoby pracują po 80 godzin miesięcznie.

Oczywiście wynagrodzenie jest odpowiednie do ilości przepracowanych godzin oraz dopełnionych obowiązków. Podwładni zazwyczaj zawierają umowy tymczasowe, rzadziej przełożony proponuje umowę o pracę.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kiedy można przeszukiwać osoby niepełnoletnie?
Next Kredyt dziś na dom jutro

You might also like

Specyfika przedsiębiorstw samochodowych

Branża motoryzacyjna jest bardzo specyficzna i nie każdy jest w stanie unieść trudy prowadzenia takowego biznesu. Mimo problemów na wszystkich rynkach inwestowanie w taką działalność może stać się opłacalna i

Kto może być członkiem Społecznej Inspekcji Pracy?

Do analizy stosowania zasad Kodeksu Pracy, oprócz częstych delegacji państwowych, mają pozwolenie Społeczne Inspekcje Pracy. W skład scharakteryzowanego zgrupowania wchodzą pracobiorcy, którzy mają obowiązek utrzymywać ład społeczny w zakładzie pracy.

Praca 0 Comments

Ile godzin mogą pracować osoby niepełnosprawne?

W Kodeksie Pracy sformułowane są regulacje dotyczące czasu pracy pracowników niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą oni funkcjonować na rynku pracy. Zgodnie z przepisami czas pracy osób niepełnosprawnych nie może przekroczyć 8

1 Comment

  1. akcentt
    31 stycznia, 11:37 Reply
    Ja się pytam kiedy skończy się ten problem ze znalezieniem pracy niby? Kiedy w końcu będzie lepiej?

Leave a Reply