Czym jest tutoring?

Czym jest tutoring?

Duże korporacje i światowe firmy próbują usprawnić istniejący system kierowania podwładnymi i odnowić sposoby motywowania zespołu. W ramach eksperymentów od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien pozytywnie działać na podwładnych. Czym się charakteryzuje? Czy opłaca się pracodawcy?

W zgodzie z ideą, celem turtoringu jest kształcenie lidera, który posiądzie wszystkie cechy przywódcy oraz wykaże się indywidualnym podejściem do pojedynczej sprawy i problemu. Jednocześnie nie będzie manifestował pozycji dominującej.

Wszystkie strategie szkoleniowe będą przekazywane przez tutora, który potrafi ocenić predyspozycje i możliwości lidera. Dodatkowo udzieli potrzebnych wskazówek i przedstawi ewentualne rady, gdy praca lidera nie będzie zadowalająca.

Do tej pory stosowano coaching, który miał mobilizować pracowników i niwelować indywidualne błędy w czasie wypełniania zobowiązań zawodowych. Nie należy jednak zapominać, że liderzy również potrzebują wsparcia w codziennej pracy. Tutoring to ciekawy i niszowy sposób szkolenia przywódców niewielkich grup pracowników, jednak przynosi planowane rezultaty i jest warty uwagi.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czy umowa uaktywniająca jest potrzebna?

Od 2 lat możliwe jest w Polsce skorzystanie z umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między prawnymi opiekunami a nianią, która deklaruje się do opieki i wychowania niepełnoletniego dziecka na czas określony.

Kiedy należy sporządzić notatkę urzędową?

W strefie administracyjnej otrzymują zatrudnienie osoby, które zdobyły wymagane wykształcenie i niezbędne doświadczenie. Zajmują różne stanowiska (państwowe lub prywatne) i realizują powierzone czynności zawodowe. Wśród całej listy jest także sporządzanie

Czy szkolenia są potrzebne pracownikom?

Każda firma, która poszukuje nowych pracowników pragnie, aby mieli dobre wykształcenie, staż pracy oraz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu. Z pewnością pomocne w rozwoju zawodowym okazują się szkolenia. Czy przełożeni

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply