Czy tylko zarobki są motywacją dla podwładnych?

Czy tylko zarobki są motywacją dla podwładnych?

Motywowanie pracownika to jeden z podstawowych sposobów na wzrost skuteczności oraz jakości pracy. Metod oraz zagrań taktycznych jest wiele, ale jednak wynagrodzenie zwykle bywa największym motorem napędowym. Jakich sposobów pozapłacowych użyć, aby zmobilizować kadrę?

Często przeprowadzane ankiety wykazują, że pracownicy od lat ciągle potrzebują gotówki, aby pracować sprawniej i wypełniać swoje zobowiązania wzorowo. Od czasu to czasu pensja nie wpływa na podwładnych tak, jak powinna. Wtedy należy zastosować inne rozwiązanie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Często zatrudnieni pragną mieć poczucie, że likwidowane przez nich przeszkody czy oddawane projekty są ambitne i cieszą przełożonego. W związku z tym sprawdzić mogą się rzetelne i obiektywne pochwały, także konstruktywna krytyka, która przedstawi wady i zalety powierzonego zadania. Wyrażanie opinii wzbudza w podwładnym przekonanie, że jest doceniany i potrzebny.

Obecnie wielu szefów wysyła swoją kadrę na kreatywne szkolenia, spotkania branżowe oraz kursy, aby podnosić kwalifikacje pracowników oraz zacieśniać relacje między pracownikami. To świetna forma połączenia relaksu z powinnościami służbowymi.

Oprócz tego przydzielenie awansu jest zawsze mobilizujące dla podwładnego. Przynosi więcej pewności siebie oraz jest potwierdzeniem, że wszystkie wysiłki i starania zostały docenione, a ciężka praca wynagrodzona.

Ciekawym rozwiązaniem jest przyznawanie standardowego pakietu świadczeń socjalnych, to znaczy opieka medyczna, wejściówki rekreacyjne, wyjazdy integracyjne, narzędzia do pracy, prezenty w ramach urodzin lub jubileuszu firmy, dodatki za wypełnienie planu sprzedaży lub jednostkowe nagrody rzeczowe.

Zatem istnieje cały wachlarz możliwości, jakie można wprowadzić, aby zmotywować pracowników i zbudować silny zespół specjalistów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?
Next Czy ukrywać przyjacielskie relacje z pracodawcą?

You might also like

Jakie prawa ma pracownik zatrudniony na podstawie umowy zlecenie?

Legalne zawiązanie umowy zlecenia normuje Kodeks Cywilny. Niestety nie mówi o zasadach przyznawania urlopu na bazie tego rodzaju współpracy pracownika z pracodawcą. Chęć wzięcia urlopu pracobiorca zgłasza biznesmenowi, u którego

Jak wyszukać ciekawe miejsce dla przedsiębiorstwa?

Wielu początkujących właścicieli ma kłopoty ze wskazaniem właściwej lokalizacji dla swojej firmy. Często jednak zdolności finansowe wygrywają pomysłami i taktyką marketingową. Jak wybrać siedzibę, żeby spełniania podstawowe potrzeby i nie

Czy przełożony zawsze może zrezygnować z wypowiedzenia?

W historii każdej korporacji zdarzają się przypadki, kiedy pracodawca wręcza wypowiedzenie podwładnemu i traktuje swoją decyzję bardzo poważnie. Aczkolwiek nie za każdym razem propozycja zamknięcia współpracy jest korzystna dla wszystkich.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply