Czy tylko zarobki są motywacją dla podwładnych?

Czy tylko zarobki są motywacją dla podwładnych?

Motywowanie pracownika to jeden z podstawowych sposobów na wzrost skuteczności oraz jakości pracy. Metod oraz zagrań taktycznych jest wiele, ale jednak wynagrodzenie zwykle bywa największym motorem napędowym. Jakich sposobów pozapłacowych użyć, aby zmobilizować kadrę?

Często przeprowadzane ankiety wykazują, że pracownicy od lat ciągle potrzebują gotówki, aby pracować sprawniej i wypełniać swoje zobowiązania wzorowo. Od czasu to czasu pensja nie wpływa na podwładnych tak, jak powinna. Wtedy należy zastosować inne rozwiązanie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Często zatrudnieni pragną mieć poczucie, że likwidowane przez nich przeszkody czy oddawane projekty są ambitne i cieszą przełożonego. W związku z tym sprawdzić mogą się rzetelne i obiektywne pochwały, także konstruktywna krytyka, która przedstawi wady i zalety powierzonego zadania. Wyrażanie opinii wzbudza w podwładnym przekonanie, że jest doceniany i potrzebny.

Obecnie wielu szefów wysyła swoją kadrę na kreatywne szkolenia, spotkania branżowe oraz kursy, aby podnosić kwalifikacje pracowników oraz zacieśniać relacje między pracownikami. To świetna forma połączenia relaksu z powinnościami służbowymi.

Oprócz tego przydzielenie awansu jest zawsze mobilizujące dla podwładnego. Przynosi więcej pewności siebie oraz jest potwierdzeniem, że wszystkie wysiłki i starania zostały docenione, a ciężka praca wynagrodzona.

Ciekawym rozwiązaniem jest przyznawanie standardowego pakietu świadczeń socjalnych, to znaczy opieka medyczna, wejściówki rekreacyjne, wyjazdy integracyjne, narzędzia do pracy, prezenty w ramach urodzin lub jubileuszu firmy, dodatki za wypełnienie planu sprzedaży lub jednostkowe nagrody rzeczowe.

Zatem istnieje cały wachlarz możliwości, jakie można wprowadzić, aby zmotywować pracowników i zbudować silny zespół specjalistów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Na jakich warunkach można zatrudniać osoby młodociane?

Przepisy zakładają możliwość zatrudnienia osób młodocianych. Pracodawcy, którzy rozważają takie działanie muszą jednak uwzględnić liczne ograniczenia, jakie wiążą się z przyjęciem do pracy takiego pracownika. Zgodnie z prawem pracy młodocianym

Czym charakteryzuje się multisourcing?

Kłopoty finansowe sprawiają, że przedsiębiorcy poszukują nowych metod na generowanie przychodów. Okazuje się bowiem, że podtrzymywanie stabilnych relacji tylko z jednym kontrahentem przestaje się opłacać. Czy w związku z tym

Czy rozmowa kwalifikacyjna jest stresująca?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które rozpoczyna nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply