Sprzedaż lekarstw za pośrednictwem internetu
Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się wirtualne apteki, które oferują sprzedaż lekarstw wydawanych bez recepty. Jest to działanie zgodne z prawem oraz przynoszące pokaźne dochody właścicielom. Jak szczegółowo wygląda branża? Kto może zamawiać leki?
Przede wszystkim należy powiedzieć, że należy spełnić przynajmniej kilka warunków, aby otworzyć aptekę w sieci. Usługi muszą być świadczone za pośrednictwem internetu z wykorzystaniem strony internetowej, kontaktu telefonicznego, mejlowego lub formularza zgłoszeniowego. Aby zamówić wybrane produkty należy podać swoje dane kontaktowe oraz uiścić opłatę.
Aby internetowa apteka funkcjonowała należycie trzeba na wstępie poinformować o tym odpowiednie instytucje. W pierwszej kolejności fakt ten trzeba zgłosić do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Oprócz tego trzeba dysponować odpowiednim pomieszczeniem do przechowywania lekarstw oraz produktów leczniczych.
Ogromne znaczenie będzie miała zatrudniona kadra specjalistów. Niezbędne okażą się osoby posiadające kierunkowe wykształcenie farmaceutyczne, aby swobodnie poruszać się wśród wszystkich specyfików i ewentualnie doradzać klientom.
Nie można zapominać o odpowiednim pakowaniu zamówienia. Lekarstwa muszą mieć odpowiednie warunki tak, aby nie zostały uszkodzone, zniszczone lub narażone na utratę swoich wartości.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
W grudniu zmienią się regulacje dotyczące reklamacji
– Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się – brzmi znajomo? Ograniczanie odpowiedzialności sprzedawcy i naruszanie terminów dotyczących zgłaszania zastrzeżeń odnośnie zakupionego towaru – to przykłady niezgodnych z prawem
Zażalenie na ochroniarza
Ochroniarz w Polsce zatrudniany jest przede wszystkim do ochrony osób lub mienia. Znajduje pracę w miejscach wymagających dozoru lub stałej służby (np. sklep, parking, instytucje państwowe, prywatna ochrona). Aby jednak
Przybywa upadłości osób prywatnych
Od początku roku do połowy czerwca w Polsce upadło już 490 osób prywatnych. Najwięcej upadłości dotknęło mieszkańców Mazowsza, najmniej woj. opolskiego. Według przewidywań Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor w tym roku
1 Comment
peter
19 grudnia, 15:09