Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się oświadczenie majątkowe? Czy naprawdę odzwierciedla sytuację rzeczywistą?

Oświadczenia majątkowe zostały wprowadzone, żeby pracownicy samorządowi nie propagowali działań korupcyjnych. Zadaniem każdego z nich jest spisanie swoich rocznych przychodów, oszczędności oraz zakupionego mienia i przedstawienie przełożonemu.

Należy wspomnieć, że prawidłowe przygotowanie oświadczenia majątkowego generuje całe mnóstwo problemów. Mało osób pamięta, że deklaracja to nie tylko stan gotówkowy na koncie bankowym, ale również akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty.

Sporządzenie oświadczenia niezgodnego z prawdą, które przedstawia wiadomości niemające potwierdzenia w rzeczywistości jest karane. Zakres sankcji zależy od jednostkowego przypadku i może być określany indywidualnie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Rzetelna pomoc prawna w sieci – czy to możliwe?

Każdy, kto korzystał w ostatnim czasie z porady prawnej zdaje sobie sprawę, ile kosztuje wynajęcie adwokata lub godzina u polecanego i zaufanego radcy prawnego. W związku z tym nie powinien

Pomoc prawna 0 Comments

Jak wygląda leasingowanie gruntów?

Wśród właścicieli firm leasingowanie jest powszechne i bardzo popularne. Pozwala obniżyć wydatki, ale jednocześnie gwarantuje dobrą jakość i prawo używania wybranego obiektu. Jedną z metod racjonalizowania rozchodów jest leasing gruntów.

Pomoc prawna 0 Comments

Kto uzyska orzeczenie o niepełnosprawności?

Od 17 lat istnieje ustawa, która omawia zasady pobierania orzeczenia o niepełnosprawności. Tematem do dziś zajmują się zrzeszone zespoły powiatowe oraz wojewódzkie. Kto odbierze taki dokument? Co musi zrobić? Przede

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!