Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się oświadczenie majątkowe? Czy naprawdę odzwierciedla sytuację rzeczywistą?

Oświadczenia majątkowe zostały wprowadzone, żeby pracownicy samorządowi nie propagowali działań korupcyjnych. Zadaniem każdego z nich jest spisanie swoich rocznych przychodów, oszczędności oraz zakupionego mienia i przedstawienie przełożonemu.

Należy wspomnieć, że prawidłowe przygotowanie oświadczenia majątkowego generuje całe mnóstwo problemów. Mało osób pamięta, że deklaracja to nie tylko stan gotówkowy na koncie bankowym, ale również akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty.

Sporządzenie oświadczenia niezgodnego z prawdą, które przedstawia wiadomości niemające potwierdzenia w rzeczywistości jest karane. Zakres sankcji zależy od jednostkowego przypadku i może być określany indywidualnie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy zawiesić działalność gospodarczą?

Każdy przedsiębiorca, który założył małą firmę może zdecydować się na zawieszenie działalności. Powinien jednak wiedzieć o kilku najważniejszych sprawach podczas ogłaszania decyzji. O czym musi wiedzieć właściciel zanim zawiesi funkcjonowanie

Pomoc prawna 0 Comments

Jakie opłaty za przeprowadzenie postępowania sądowego?

Każdy klient, który nie jest zadowolony z przeprowadzonej transakcji lub działania sprzedawcy może skierować sprawę do sadu. Wiele osób nie decyduje się na taką formę dochodzenia swoich praw w strachu

Pomoc prawna 0 Comments

Jak działają spółki komandytowe?

Wśród spółek osobowych dużą popularnością wykazują się spółki komandytowe, które zakłada się na potrzeby przedsiębiorstwa, posiadają kilku członków, aczkolwiek nie mają osobowości prawnej. Co jeszcze należy wiedzieć o spółkach komandytowych?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!