Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się oświadczenie majątkowe? Czy naprawdę odzwierciedla sytuację rzeczywistą?

Oświadczenia majątkowe zostały wprowadzone, żeby pracownicy samorządowi nie propagowali działań korupcyjnych. Zadaniem każdego z nich jest spisanie swoich rocznych przychodów, oszczędności oraz zakupionego mienia i przedstawienie przełożonemu.

Należy wspomnieć, że prawidłowe przygotowanie oświadczenia majątkowego generuje całe mnóstwo problemów. Mało osób pamięta, że deklaracja to nie tylko stan gotówkowy na koncie bankowym, ale również akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty.

Sporządzenie oświadczenia niezgodnego z prawdą, które przedstawia wiadomości niemające potwierdzenia w rzeczywistości jest karane. Zakres sankcji zależy od jednostkowego przypadku i może być określany indywidualnie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Jak spółka jawna wybiera reprezentanta?

Każda spółka jawna prowadzona jest przez przedsiębiorstwo. Ma odrębny kapitał oraz wspólników. Jednak każdy z członków musi zgodzić się na bezpłatne świadczenie usług na rzecz wspólnoty. Czy spółka jawna posiada

Pomoc prawna 0 Comments

Czy Unia Europejska wspomoże finansowo przedszkola?

Unia Europejska stara się wspierać państwa członkowskie w każdej kwestii. Od ochrony przyrody po pomoc młodym właścicielom firm. W tym roku pieniądze otrzymają również przedszkola. Jakie fundusze uzyskają mniejsze instytucje

Pomoc prawna 0 Comments

Jak wygląda leasingowanie gruntów?

Wśród właścicieli firm leasingowanie jest powszechne i bardzo popularne. Pozwala obniżyć wydatki, ale jednocześnie gwarantuje dobrą jakość i prawo używania wybranego obiektu. Jedną z metod racjonalizowania rozchodów jest leasing gruntów.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!