Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się oświadczenie majątkowe? Czy naprawdę odzwierciedla sytuację rzeczywistą?

Oświadczenia majątkowe zostały wprowadzone, żeby pracownicy samorządowi nie propagowali działań korupcyjnych. Zadaniem każdego z nich jest spisanie swoich rocznych przychodów, oszczędności oraz zakupionego mienia i przedstawienie przełożonemu.

Należy wspomnieć, że prawidłowe przygotowanie oświadczenia majątkowego generuje całe mnóstwo problemów. Mało osób pamięta, że deklaracja to nie tylko stan gotówkowy na koncie bankowym, ale również akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty.

Sporządzenie oświadczenia niezgodnego z prawdą, które przedstawia wiadomości niemające potwierdzenia w rzeczywistości jest karane. Zakres sankcji zależy od jednostkowego przypadku i może być określany indywidualnie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Może to Ci się spodoba

Pomoc prawna 0 Comments

Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?

Każdy lekarz, który otworzył własny gabinet opieki zdrowotnej uważany jest za przedsiębiorcę i powinien spełniać wszystkie obowiązki podatkowe. Poza tym ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanych usług oraz zgodność z wcześniejszą

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy małżeństwo odliczy ulgę podatkową od darowizn?

Akcje reklamowe namawiają nas do przekazania 1% podatku na organizacje charytatywne. Niektórzy z nas przesyłają wyższe kwoty dające pomoc potrzebującym. Jeśli rozliczamy się w małżeństwie warto takie sumy przelewać ze

Pomoc prawna 0 Comments

Jakie obowiązki należą do interwenienta?

Interwenient to osoba, która uczestniczy w procesie cywilnym. Zazwyczaj powodem dołączenia do sprawy jest osiągniecie konkretnego celu. Zgodnie z polskimi przepisami interwencja przyjmuje dwie formy. Jakie podziały spotykane są najczęściej?

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Bądź pierwszy! comment this post!

Zostaw odpowiedź