Kiedy potrzebny jest kontrakt socjalny?

Kiedy potrzebny jest kontrakt socjalny?

Dowolny pracownik socjalny otrzymuje długą listę obowiązków koniecznych do wykonania w czasie pracy. Najważniejsza jest pomoc ubogim i dysfunkcyjnym rodzinom, znalezienie rozwiązania w kiepskiej sytuacji życiowej oraz uzyskanie świadczeń na rzecz potrzebujących. Czy kontrakt socjalny może pomóc w osiągnięciu wymarzonych celów? Na jakich zasadach jest zawierany?

Po pierwsze należy wyjaśnić, że kontrakty socjalne zawiera się między pracownikiem MOPS lub PCPR a potrzebującym. Mają działać pozytywnie, zmieniać sytuację zawodową, materialną oraz osobistą mieszkańca gminy.

Najważniejszym celem kontraktu jest osiągnięcie wszystkich ustaleń. Można to uczynić, ale konieczne jest zaangażowanie, ciężka praca, wiele motywacji oraz chęć wdrożenia zmian. Pracownik pokazuje możliwości, oferty pracy, instytucje pomocy osobom uzależnionym oraz inne rozwiązania zmierzające do stabilizacji i niezachwianej sytuacji.

Z pewnością kontrakt socjalny obowiązuje i może być realizowany w ściśle określonym czasie. W związku z tym obie strony otrzymują kilka miesięcy lub tygodni na pełną metamorfozę życia potrzebującego, zmianę poglądów oraz rozwiązanie najważniejszych kłopotów, które są przeszkodą w osiąganiu wymarzonych postanowień.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wszystko o przyznawaniu dodatków funkcyjnych

Każdy pracujący w ramach umowy o pracę dostaje systematycznie wynagrodzenie. Często bazą jest kwota ustalona wstępnie oraz ewentualne świadczenia dodatkowe. Wśród nich jest również dodatek funkcyjny. Komu się należy? Kiedy

Kiedy naruszane są zasady dobrego traktowania przy zatrudnieniu?

Jakiś czas temu w nowelizacji Kodeksu pracy ustawodawca uszczegółowił regulacje dotyczące braku tolerancji oraz sformułował regulacje, które przewidują sankcje za ich naruszenie. Zachowania pracodawcy, które kwalifikują się, jako naruszenie równego

Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa.

1 Comment

  1. akcentt
    31 stycznia, 11:09 Reply
    Dobrze, że jest coś takiego, jak kontrakt socjalny. To bardzo dobrze przedsięwzięcie.

Leave a Reply