Dlaczego przedsiębiorcy zawieszają działalność?

Dlaczego przedsiębiorcy zawieszają działalność?

Każdy przedsiębiorca, który założył małą firmę może podjąć decyzję o zawieszenie działalności. Musi jednak mieć na uwadze kilku podstawowych kwestiach podczas przeprowadzania procedury. O czym musi wiedzieć właściciel zanim zawiesi działanie przedsiębiorstwa?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że zawieszenie działalności polecane jest przedsiębiorstwom z problemami finansowymi. Zwykle chodzi o niestabilność kredytową lub mocno ograniczone zyski z prowadzonego biznesu. Orzeczenie o zawieszeniu wstrzymuje przymus przekazywania składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz regulowania wszystkich podatków.

Oprócz tego zawieszenie działalności nie powinno być stosowane z datą wsteczną, a dodatkowo pozostaje w limicie od miesiąca do dwóch lat. Po upływie wyznaczonego terminu trzeba przywrócić działanie firmy i znowu podjąć wszystkie obowiązki przedsiębiorcy.

Oczywiście, gdy po zawieszeniu firma ciągle generuje zyski musi je rozliczyć w zgodzie z aktualnymi przepisami. Nie należy zapominać, że nawet tymczasowo zawieszona działalność może zostać wskazana do kontroli podatkowej i karana w razie nieprawidłowości.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Banki wciąż atrakcyjnym miejscem pracy dla studentów

Sektor FMCG oraz bankowość to najpopularniejsze miejsca na rozpoczęcie pracy wśród studentów kierunków ekonomicznych w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę spadającą popularność sektora dóbr szybko zbywalnych, banki mogą wkrótce sięgnąć

Co zapewnia pracodawca w okresie zimowym?

Okres zimowy rozpoczyna się jeszcze w listopadzie, kiedy temperatury wieczorem często spadają poniżej zera, a warunki drogowe są bardzo trudne. Niezbyt optymistyczna aura może pozostawać nawet do marca, kiedy są

Co pracodawca sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wybrane stanowisko, organizuje rozmowę rekrutacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od umownych oczekiwań pracodawcy. Wiele zadań i testów powtarza się prawie zawsze.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply