Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?

Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?

Ostatnio marketing telefoniczny stał się bardzo popularny. Większość firm próbuje przejmuje inicjatywę i dzwoni do klienta. Od czasu do czasu w celach informacyjnych, innym razem z przyczyn handlowych. W drugiej opcji nie raz kończy się zawarciem umowy. Czy można anulować decyzję oznajmioną telefonicznie? W jaki sposób to uczynić?

Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że większość transakcji realizowanych przez telefon odbywa się spontanicznie i bezmyślnie. Dlatego też często pojawiają się problemy i wątpliwości dotyczące słuszności podjętych kroków.

Ze względu na liczne kłopoty wprowadzono przepisy, aby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. W zgodzie z ustaleniami klient może do 10 dni zrezygnować z zawartej przez telefon umowy. Jeśli nie został powiadomionych o swoich prawach termin ten przedłuża się do 90 dni.

Jeśli klient wybierze anulację umowy musi w określonym czasie sporządzić odpowiednie pismo i przekazać je listem poleconym. Należy pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym informuje się samego zainteresowanego.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy notariusz może pracować jedynie w kancelarii?
Next Kiedy dochodzi do mobbingu?

You might also like

Kto powinien zawierać kontrakty eksportowe?

Duża część polskich właścicieli zawiera kontakt z zagranicznymi firmami, ponieważ upatruje w tym szanse na przychody. Aby transakcje przebiegały w zgodzie z ustaleniami trzeba zawiązać umowę, która zapewni bezpieczeństwo. Czy

Kto powinien podpisać umowę agencyjną?

Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

Czy warto zawierać umowę pośrednictwa?

Wiele transakcji przeprowadzana jest z udziałem pośrednika. Należy jednak wiedzieć, że nawet taka forma sprzedaży powinna być sformalizowana. Czy warto sporządzić umowę pośrednictwa? Jak powinna wyglądać? Na początku warto powiedzieć,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply