Z jakimi problemami borykają się urzędy pracy?

Z jakimi problemami borykają się urzędy pracy?

Od dawna wiadomo, że urzędy pracy nie radzą sobie z wyznaczonymi obowiązkami. Wskazanie miejsca pracy dla bezrobotnych jest trudne, a dodatkowe szkolenia nie zawsze są potrzebne. Jakie modyfikacje muszą zostać wdrożone w urzędach pracy?

Na początek warto wyjaśnić, że w Polsce funkcjonują 343 Powiatowe Urzędy Pracy, które próbują walczyć z problemem biedy i bezrobocia. Często próby te są nieudolne, a oferowane czynności adekwatne.

Przede wszystkim brakuje wykształconych urzędników, doradców zawodowych i wykładowców, którzy skutecznie wpłyną na rozwój zawodowy każdego petenta, przedstawią ciekawe i przydatne kursy, wybiorą płatny staż będący wstępem do pracy w zawodzie.

Dość ważne jest zbudowanie schematu działania dla osób bez zatrudnienia, które nie posiadają minimalnych ambicji, a do rejestru wpisały się, aby posiadać ubezpieczenie. Wedle szacunków to ponad pół miliona osób.

Podsumowując, urzędy pracy wykorzystują przestarzałe metody, które nie dają efektów. Starają się wesprzeć bezrobotnych, ale jest to wsparcie doraźne, które na dłuższą metę okazuje się nieskuteczne. Aktualny system wymaga zdecydowanej przebudowy i dużych środków finansowych.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca 1Comments

Czym wyróżnia się idealny menadżer?

Poważne przedsiębiorstwa i korporacje poszukują wykwalifikowanych pracowników na etaty kierownicze, którzy mają odpowiednie predyspozycje, wiedzę i doświadczenie. Muszą zaprezentować wszystkie dokumenty oraz historię kariery zawodowej. Jak wybiera się idealnego menadżera?

Praca 0 Comments

Czym jest niepełnosprawność?

Niepełnosprawność to problem fizyczny lub intelektualny, który uniemożliwia zwyczajne funkcjonowanie. Czasami w wykonywaniu codziennych obowiązków niezbędna jest pomoc osoby trzeciej. Czy niepełnosprawność przeszkadza w rozwoju zawodowym? W zgodzie z ustawą

Czy przełożony zawsze może zrezygnować z wypowiedzenia?

W historii każdej korporacji zdarzają się przypadki, kiedy pracodawca wręcza wypowiedzenie podwładnemu i traktuje swoją decyzję bardzo poważnie. Aczkolwiek nie za każdym razem propozycja zamknięcia współpracy jest korzystna dla wszystkich.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply