W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?
W ostatnim czasie telemarketing jest bardzo popularny. Wiele firm stara się różnych trików i dzwoni do klienta. Najczęściej w celach informacyjnych, czasami z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie efektem jest zawarcie umowy. Czy da się cofnąć telefoniczny wybór? Jak to uczynić?
Przede wszystkim warto powiedzieć, że większość transakcji zawieranych w sieci odbywa się spontanicznie i bez zastanowienia. Z tego powodu rodzą się komplikacje i wątpliwości dotyczące podjętych kroków.
Ze wzgląd na wiele nieprawidłowości wdrożono odpowiednie przepisy, żeby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. Zgodnie z ustawą klient ma prawo w ciągu dziesięciu dni zrezygnować z zawartej telefonicznie umowy. Gdy nie został poinformowany o swoich prawach okres ten wydłuża się do 3 miesięcy.
Jeśli klient chce anulować umowę powinien we wskazanym czasie sporządzić właściwe pismo i przekazać je listem poleconym. Trzeba pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym powiadamia się klienta.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kiedy pracodawca korzysta z umowy na zastępstwo?
Pracodawca ma możliwość zatrudnienia nowego pracownika na czas niedyspozycji innego pracującego już w jego firmie. Współpracę taką reguluje umowa o pracę na zastępstwo. Regulacje zawarte w Kodeksie Pracy w artykule
Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?
Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?
W jakim celu zawiera się umowę faktoringową?
Kryzys ekonomiczny i załamanie gospodarcze spowodowały, że coraz więcej firm zaciąga pożyczki i posiada ogromne długi. W wielu sytuacjach odzyskanie pieniędzy od upadającego kontrahenta jest w zasadzie niemożliwe. Z tego
1 Comment
Judytaa
17 września, 14:55