W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?

W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?

W ostatnim czasie telemarketing jest bardzo popularny. Wiele firm stara się różnych trików i dzwoni do klienta. Najczęściej w celach informacyjnych, czasami z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie efektem jest zawarcie umowy. Czy da się cofnąć telefoniczny wybór? Jak to uczynić?

Przede wszystkim warto powiedzieć, że większość transakcji zawieranych w sieci odbywa się spontanicznie i bez zastanowienia. Z tego powodu rodzą się komplikacje i wątpliwości dotyczące podjętych kroków.

Ze wzgląd na wiele nieprawidłowości wdrożono odpowiednie przepisy, żeby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. Zgodnie z ustawą klient ma prawo w ciągu dziesięciu dni zrezygnować z zawartej telefonicznie umowy. Gdy nie został poinformowany o swoich prawach okres ten wydłuża się do 3 miesięcy.

Jeśli klient chce anulować umowę powinien we wskazanym czasie sporządzić właściwe pismo i przekazać je listem poleconym. Trzeba pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym powiadamia się klienta.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Określenie wynagrodzenia lub czynszu w umowie

Określenie wynagrodzenia jest jedną z podstawowych kwestii przy zawarciu umowy najmu czy umowy o dzieło. Kodeks cywilny nie precyzuje ograniczeń co do treści takiego zapisu. Podstawowe przepis prawny odnoszące się

Czy warto zawierać umowę pośrednictwa?

Wiele transakcji przeprowadzana jest z udziałem pośrednika. Należy jednak wiedzieć, że nawet taka forma sprzedaży powinna być sformalizowana. Czy warto sporządzić umowę pośrednictwa? Jak powinna wyglądać? Na początku warto powiedzieć,

Umowy 1Comments

Użytkowanie wieczyste

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę jest użytkowanie wieczyste i z jakimi opłatami się wiąże. Uznają w większości przypadków, iż wieczystość użytkowania jest niemal tym

1 Comment

  1. Judytaa
    17 września, 14:55 Reply
    W ostatnim czasie telemarketing jest bardzo popularny. Wiele firm stara się różnych trików i dzwoni do klienta. I niestety robi wszytko aby zawrzeć taką umowę przez telefon.

Leave a Reply