W jaki sposób zlikwidować spółkę?

W jaki sposób zlikwidować spółkę?

Kryzys gospodarczy sprawia, że wielu właścicieli firm musi gromadzić oszczędności, a w ostateczności zamykać swoje interesy. Oczywiście podejmowanie ostatecznych kroków nie jest łatwe, ale w krytycznych sytuacjach należy postąpić rozsądnie. Jak zlikwidować spółkę? O jakich czynnościach należy pamiętać?

W każdej spółce znajdują się wspólnicy, którzy finalną decyzję powinni podjąć na większym spotkaniu. Po wstępnej dyskusji wskazują formalności, które trzeba załatwić oraz kto się tego podejmie.

Przede wszystkim należy rozpatrzyć przyczynę, która skłoniła do likwidacji. Często sprawy te uregulowane są w umowie spółki. Oprócz tego istotne jest oficjalne ogłoszenie upadłości oraz rozpoczęcie procesu zmierzającego do całkowitego zaprzestania funkcjonowania (np. spłacenie długów, sprzedaż mienia spółki).

Na zakończenie warto dodać, że po sprzedaniu wszystkich dóbr firmowych, rozwiązaniu sprawy zadłużenia, pozostałe środki powinny zostać podzielone między byłych właścicieli. Należy zastosować metodę, według której procent udziałów wyrokuje o przyznanych środkach.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kto może założyć spółkę jawną?
Next Jakie umowy wykorzystuje deweloper?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Do kiedy można się domagać od dewelopera odszkodowania za wady mieszkania?

Jeżeli mieszkanie lub dom ma wady, można dochodzić od firmy budowlanej ich usunięcia w ramach rękojmi. Inną kwestią jest możliwość dochodzenia odszkodowania od dewelopera za wady kupionego mieszkania lub domu.

Wiadomości 0 Comments

Czynności sprawdzające organów podatkowych mają ograniczyć ukrywanie dochodów przez osoby fizyczne

Czynności sprawdzające w zakresie dochodów nieujawnionych mają się przyczynić do zwalczania problemu ukrywania i nieopodatkowywania dochodów przez osoby fizyczne. Takie narzędzie umożliwia badanie stanu majątkowego podatnika bez wszczynania oficjalnych postępowań podatkowych. Czynności sprawdzające

Wiadomości 0 Comments

W 2020 roku nakłady na badania i rozwój mają sięgnąć 1,7 proc. PKB

Zwiększenie nakładów na badania i rozwój z 0,94 proc. do 1,7 proc. PKB będzie możliwe, ale trzeba do tego zachęcić prywatne firmy – wskazuje wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Dzięki proponowanym zmianom w przepisach

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply