W jaki sposób poinformować o upadłości?
W ostatnim czasie wiele firm posiada kłopoty finansowe. Zwykle powodem jest kryzys gospodarczy i bezwzględna konkurencja. Utrudnienia związane z zachowaniem stałej pozycji na rynku niejednokrotnie kończą się tragicznie. Jak właściciel może doprowadzić do upadłości? Jak odpowiednio zorganizować cały proces upadłościowy?
Na wstępie warto wyjaśnić, że firma powinna dokonać kilka istotnych kroków, żeby czynność upadłościową uznać za zamkniętą. Zazwyczaj wszystkie formalności przedsiębiorca wykonuje sam, aczkolwiek może skorzystać z pomocy doradcy, który przedstawi najlepsze rozwiązania w tej ciężkiej sytuacji.
Po pierwsze trzeba przekazać wniosek o upadłości do najbliższego sądu rejonowego, który zajmuje się rozpatrywaniem takich spraw. W wysyłanym piśmie trzeba wskazać jedną z dwóch opcji: układ lub likwidację. Następnie sąd obejmuje swoim nadzorem wartości majątkowe firmy oraz ustanawia datę spotkania wszystkich wierzycieli.
Na zakończenie sąd upublicznia wiadomość o upadłości przedsiębiorstwa (lub układu, jeśli taka była wstępna prośba) oraz likwidacji majątku firmowego. Cała procedura nie może zostać przeprowadzona, jeśli udostępnione dobra będą zbyt małe na spłacenie długów.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Wzrost PKB utrzyma się w tym roku na poziomie ok. 3,5 proc. Gospodarkę wspierać będzie m.in. program „Rodzina 500 plus”
W najbliższych kwartałach wzrost PKB Polski powinien utrzymać się na poziomie ok. 3,5 proc. – prognozuje ekonomista Ignacy Morawski. Naszą gospodarkę stymulować będzie przede wszystkim wprowadzenie programu „Rodzina 500 plus”.
Plusy i minusy ustawy suwakowej
Aktualnie w Polsce wiele dyskutuje się w temacie równości płci, walki feministek o należne prawa, zajęć edukacyjnych i konfliktów pomiędzy kobietami a mężczyznami. Wszelkie problemy miała rozwiązać ustawa suwakowa. Na
Kiedy można mówić o paserstwie?
Proceder paserstwa jest w kraju dość popularny. Większość przestępstw na tle rabunkowym dokonuje się właśnie ze względu na możliwość przehandlowania zdobytych przedmiotów. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń wyróżnić można kilka form
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!