Państwowe formy pomocy dla osób bezrobotnych

Państwowe formy pomocy dla osób bezrobotnych

Urzędy Pracy mają środki na pomoc osobom bez pracy w założeniu własnej jednostki gospodarczej.

Aby otrzymać dofinansowanie firmy ze wspomnianego urzędu trzeba mieć ciągły status osoby bezrobotnej i nigdy nie odrzucić udziału w szkoleniach i innych formach aktywizacji zawodowej. Dodatkowo osoba taka nie może mieć innej firmy w czasie składania formularza o dodatkowe środki na start.

Najwyższa kwota jaką można otrzymać w ramach zapomogi to 21 063, 32 zł. Warto wspomnieć, iż wartość ta może zostać pomniejszona z rzetelnym uzasadnieniem lokalnej instytucji pracy. Dodatkowo nie każdy sektor gospodarczy jest objęty pomocą. Gdy chcemy angażować się w handel obwoźny to niestety będziemy musieli opłacić wszystkie wydatki na początku z własnej kieszeni.

Otrzymane środki należy zainwestować w cele scharakteryzowane w umowie dofinansowania. Mogą to być wszelkie urządzenia, maszyny, systemy operacyjne, a nawet koszty reklamy. W żadnym wypadku za pozyskaną gotówkę nie można kupić pojazdu osobowego. Wykorzystanie dofinansowania niezgodnie z określonym wcześniej celem wiąże się z koniecznością ich oddania odpowiednim urzędom państwowym.

Składając formularz o opisaną zapomogę pamiętajmy, iż musi mieć on formę zbliżoną do biznesplanu i dokładnie opisywać rodzaj spółki którą chcemy prowadzić.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Bezrobotny 0 Comments

Dotacje dla bezrobotnych

Urzędy Pracy oferują dofinansowania dla nowych firm zakładanych przez osoby bezrobotne. Jest to pewien sposób na zmniejszanie poziomu bezrobocia w Polsce i utworzenie nowych miejsc pracy. Konieczne w staraniu się

Efekty poszukiwań pracy, a podejście do tego zadania

Bycie bezrobotnym nikogo nie cieszy, a wręcz przeciwnie potrafi przygnębić jak nic innego. Jak wiadomo nie posiadając pracy nie mamy również pieniędzy, co z kolei przekłada się na nasz byt.

Bezrobotny 0 Comments

Kto może ubiegać się o staż w Urzędzie Pracy?

Polskie Urzędy Pracy oprócz ofert zatrudnienia zgłaszanych przez pracodawców posiadają propozycje stażów. Forma ta umożliwia bezrobotnemu zdobycie praktycznego doświadczenia, jakże ważnego dla potencjalnego przyszłego zleceniodawcy. Staże mają charakter odpłaty. Wynagrodzenie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply