Kto zawiera umowę o dzieło?

Kto zawiera umowę o dzieło?

Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka metod nawiązywania współpracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Czym się charakteryzuje? Czy naprawdę warto pracować na takich warunkach?

Powodem zawierania umowy o dzieło jest wypełnienie konkretnej usługi lub otrzymanie oczekiwanych wyników w zamian za konkretne wynagrodzenie. Wszystkie szczegóły omawiane są na wstępie i wykonywane przez obie strony.

Umowa o dzieło zawierana jest na okres spełnienia zobowiązań, zadań, analiz lub innych pism. Jakość sprawdzana jest przez pracodawcę, który weryfikuje profesjonalizm wykonania oraz zgodność z umownymi ustaleniami.

Odstąpienie od umowy może nastąpić tylko w sytuacji, gdy pracownik nie wykona swoich powinności w określonym terminie, wykona to źle lub swoimi czynami zadziała niekorzystnie na przełożonego (błędne obliczenia, nieodpowiednie decyzje).

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Określenie wynagrodzenia lub czynszu w umowie

Określenie wynagrodzenia jest jedną z podstawowych kwestii przy zawarciu umowy najmu czy umowy o dzieło. Kodeks cywilny nie precyzuje ograniczeń co do treści takiego zapisu. Podstawowe przepis prawny odnoszące się

Umowy 1Comments

Jak wygląda umowa wzajemna?

Obecnie w kraju dostępnych jest wiele typów umów. Każda zobowiązuje do innych obowiązków i powinna być zawierana w zgodzie z prawem. Na liście umów widnieje niezbyt popularna, ale bardzo interesująca

Kto powinien podpisać umowę agencyjną?

Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply