Kto sporządza regulamin wynagrodzeń?

Kto sporządza regulamin wynagrodzeń?

Pracodawca ma prawo tworzyć wewnętrzne postanowienia prawne obowiązujące wszystkich zatrudnionych. Jednym z takich rozporządzeń jest kodeks wynagrodzenia, który zawiera zasady wypłacania wynagrodzenia pracownikom.

Taki regulamin wprowadza się w momencie, kiedy pracodawca posiada 20 lub więcej stanowisk. W ich skład wchodzą zarówno osoby na pół etatu jak i na cały niezależnie od tego, obejmuje stosunek pracy. W wypadku, gdy liczba zatrudnionych spadnie poniżej20 osób kodeks w dalszym ciągu jest ważny. Taki dokument jest sporządzany przez pracodawcę. W momencie, gdy w zakładzie działają instytucje związkowe potrzebne jest zaakceptowanie przez nich kodeksu. Kodeks jest obowiązujący w chwili upłynięcia dwóch tygodni od czasu poinformowania o nim zatrudnionych. Najłatwiejszym, jak i dopuszczalnym, sposobem jest zamieszczenie go na tablicy ogłoszeń.

W rzeczywistości regulaminów wynagrodzeń nie ustala się dla większości zatrudnionych w urzędach państwowych, prokuratorów i sędziów, a także członków korpusu służby cywilnej.

Paula Honc
www.gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 5 komentarzy

Porozmawiajmy o podwyżce

Ilu z nas chciałoby, szczególnie obecnie, usłyszeć od swojego pracodawcy informację o przyznanej podwyżce? Jak wynika z Raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu” – aż 75% pracowników oczekuje, że to szef

Zarobki 0 Comments

Jak pracownik może dochodzić swoich praw z tytułu niewypłaconej pensji?

Każdy podwładny, wedle obowiązującego w Polsce prawa, powinien dostawać wynagrodzenie zgodne z czasem pracy i ilością powierzonych obowiązków. Jego wysokość oraz sposób płatności powinno zostać ustalone w momencie podpisywania umowy.

Zarobki 2 komentarze

Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Wolontariusze poszukiwani są w różnych organizacjach i stowarzyszeniach. Chcą realizować zlecone zadania bezpłatnie i akceptują trudne warunki pracy. Aczkolwiek zgodnie z przepisami mogą liczyć na nieliczne świadczenia dodatkowe. Jakie? Na

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply