Komu należy się świadczenie aktywizacyjne?

Komu należy się świadczenie aktywizacyjne?

W Polsce bezrobocie pozostaje na stałym poziomie od dłuższego czasu. Trudno zdobyć atrakcyjną pracę z odpowiednim wynagrodzeniem. Z tego względu funkcjonuje wiele programów, które niosą pomoc osobom starającym się o zatrudnienie. Wśród aktualnych znajduje się także dodatek aktywizacyjny. Czym się charakteryzuje? Komu się należy?

Najpierw trzeba wyjaśnić, że każda osoba ubiegają się o etat musi skorzystać ze wsparcia urzędu pracy. Głównie dlatego, że ma rozbudowany katalog propozycji oraz doradców zawodowych i specjalistów.

Gdy bezrobotny otrzyma pracę, jednak będzie dostawał zbyt niskie wynagrodzenie (mniejsze od najniższej krajowej), wówczas może zabiegać o dodatek aktywizacyjny. Zapełniać ma różnicę w pensji i wyrównywać z prawnymi ustaleniami.

Świadczenie aktywizacyjne należy się także w momencie uzyskania niepełnego etatu, realizowania prac publicznych i prac interwencyjnych narzuconych przez miasto, zatrudnienia z własnej woli oraz pracy poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zasiłki 1Comments

Dla kogo zasiłki wyrównawcze?

W Polsce funkcjonuje wiele świadczeń na rzecz obywateli. Każdy wydawany jest pod warunkiem spełnienia konkretnych warunków określonych w ustawie. Jak jest w przypadku zasiłku wyrównawczego? Komu się należy i jak

Zasiłki 2 komentarze

Zasady przyznawania renty dożywotniej

Od kilku lat celem Ministerstwa Gospodarki jest wdrożenie renty do końca życia. Czynności zmierzające do przyjęcia ustawy trwają, a zainteresowani politycy zabiegają o skrócenie niezbędnych procedur. Komu przyda się świadczenie?

Zasiłki 0 Comments

Jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

Obecnie istnieje całe mnóstwo zasiłków i świadczeń, które przydzielane są obywatelom po złożeniu właściwego formularza. Typ i wielkość uzależnione są od aktualnych problemów i sytuacji życiowej. Praktycznie każdy wypłacany jest

2 komentarze

  1. drian
    30 sierpnia, 14:05 Reply
    Niech w końcu powstaną nowe miejsca pracy, to ludzie przestaną wyjeżdżać za granicę i tam szukać pracy. Ludzie też pracy nie szukają, idą na jeden dzień, po czym rezygnują, bo tak na prawdę im się nie chce.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:23 Reply
    W Polsce bezrobocie jest wysokie więc dlaczego nic się z tym nie robi? Nie ma jakieś sposobu na to?

Leave a Reply