Kiedy wnosić reklamację na produkty spożywcze?

Kiedy wnosić reklamację na produkty spożywcze?

Wśród wielu praw konsumenta jest także możliwość zwracania zakupionych towarów. Zazwyczaj kwestionuje się jakość sprzętów elektronicznych lub komputerowych. Nie należy zapominać, że także sprzedawana żywność nie nadaje się do spożycia. Jak reklamować produkty żywnościowe?

Na wstępie warto wiedzieć, że wiele kłopotów z żywnością klienci obserwują po powrocie do domu, otwarciu opakowania lub zjedzeniu. Często chodzi o niewłaściwe przechowywanie towaru (okres ważności, temperatura, uszkodzenia w czasie transportu).

Oznacza to, że często wina leży po stronie hurtowni lub sklepu, a nie firmy produkującej. Obawa przed brakiem zysków sprawia, że produkty żywnościowe nie są właściwie traktowane i przestają }zachowywać swoje właściwości.

Trzeba jednak wiedzieć, że konsument ma prawo reklamować żywność maksymalnie do trzech dni od daty zakupu. Często sprzedawcy proszą o paragon lub fakturę, które tak naprawdę nie są konieczne do rozwiązania całej procedury.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 11 komentarzy

Skuteczne odzyskiwanie należności

Według danych statystycznych wzrasta średnie zadłużenie przeciętnego Polaka, a jednocześnie rośnie również liczba osób, które swoich zobowiązań nie spłacają regularnie. I nie chodzi tu jedynie o zobowiązania finansowe względem banków.

Prawa konsumenta 1Comments

Czy można oddać samochód po okresie leasingowania?

Wiele przedsiębiorstw chciałoby korzystać z oferty firm leasingowych, gdyż proponują atrakcyjne warunki i dogodne formy uiszczania opłat. Przeważnie obiektem zainteresowania są auta osobowe oraz pojazdy dostawcze. Często po wygaśnięciu umowy

Prawa konsumenta 5 komentarzy

Jakie zmiany czekają konsumentów?

Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. Nie raz były zmieniane na rzecz klientów, aczkolwiek sprzedawcy nie potrafili się do nich dopasować. Czy coś się zmieni w

1 Comment

  1. msia
    11 sierpnia, 14:59 Reply
    Na wstępie warto wiedzieć, że wiele kłopotów z żywnością klienci obserwują po powrocie do domu. W sklepie od razu tego nie zauważymy.

Leave a Reply