Gdzie wnieść skargę na czynności komornicze?
Podstawowym zadaniem każdego komornika jest prowadzenie postępowania egzekucyjnego. Zdarza się jednak, że działania te nie są wykonywane odpowiednio i wzbudzają wątpliwości. Jak napisać skargę na pracę komornika? Gdzie powinno się wnosić gotowy dokument?
Na początek trzeba powiedzieć, że skarga musi zostać skierowana do sądu rejonowego, na potrzeby którego pracuje komornik. Czynność można powtarzać wielokrotnie i za każdym razem podawać nowe fakty i argumenty.
Skarga zostanie przyjęta, jeśli zawierać będzie kilka istotnych informacji. Przede wszystkim adresy zamieszkania, opis problemu wraz z dowodami, prośbę o wskazanie innego komornika, który weźmie na siebie wszystkie sprawy oraz czytelny podpis jako potwierdzenie własnej deklaracji.
Zgodnie z prawem skarga może zostać przekazana maksymalnie do 7 dni od zakończenia czynności egzekucyjnej, otrzymania powiadomienia o planowanym działaniu lub chwili, w której miało nastąpić postępowanie.
Jeśli sędzia stwierdzi, że liczba skarg jest pokaźna lub opisane wnioski prezentują karygodne zachowanie komornika może zlecić przeprowadzenie kontroli, która określi profesjonalizm oskarżonego oraz umiejętności zawodowe.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak sformułować oświadczenie majątkowe?
Większość polityków, osób na stanowiskach państwowych i samorządowych musi przygotowywać oświadczenia majątkowe. Praktyka pokazuje, że nie wszyscy potrafią odpowiednio je wypełniać. Jakie błędy najczęściej występują w takich dokumentach? Po co
Wszystko o oświadczeniach majątkowych
Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się
Kto powinien okazać czynny żal?
Zadaniem każdego podatnika w kraju jest wywiązywanie się z powinności podatkowych oraz przekazywanie konkretnych formularzy we wskazanym terminie. Zdarzają się jednak sytuacje, które utrudniają spełnienie zobowiązań ustawowych. Jak postępować, aby
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!