Gdy kobieta w ciąży straci pracę…
Zwolnienie to przykry incydent, tym bardziej jeśli pracownika zaszła w owym czasie w ciąże. W takiej sytuacji warto pojawić się w zamiejscowym Urzędzie Pracy, ponieważ oprócz standardowego ubezpieczenia zdrowotnego ciężarna dostanie pakiet innych ulg.
Niestety krajowy obszar pracy jest trudny, szczególnie dla Polek w ciąży. Przyjście na świat dziecka to odpowiedzialność i nadto troska o zapewnienie mu jak najwyższych warunków życiowych. Przyszła mama po otrzymaniu statusu bezrobotnej i pokazaniu odpowiednich zaświadczeń lekarskich określających jej stan zdrowia, otrzyma zasiłek pieniężny, jeśli w trakcie ostatnich 18 miesięcy pracowała dłużej niż 12 miesięcy. Ponadto urodzenie dziecka w terminie otrzymywania tego typu zapomogi jest podstawą do przedłużenia świadczenia na okres trwania okresu macierzyńskiego.
Bazową ulgą dla kobiet w ciąży jest nie podleganie pod granicę okresu zwolnienia chorobowego. W standardowych przypadkach, jeśli podmiot bez pracy przez 3 miesiące nie jest zdolny do aktywności zawodowej, traci ulgi z tytułu zarejestrowania w Urzędzie Pracy.
Ponadto opisanym kobietom należy się prawo do nauki praktycznej, szkoleń i innych dodatków tego typu w pierwszej kolejności. Ma to zapewnić aktywną postawę zarobkową takiej pracownicy w okresie opieki nad niemowlęciem.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Dlaczego działalność agroturystyczna się opłaca?
W kilku lat bardzo popularny jest temat ochrony przyrody i ekologicznego życia. Ludzie bardziej skupiają się na tym, co jedzą, piją, kupują i wyrzucają. Nie dziwi zatem fakt, że prawdziwe
Zasady działania stażu unijnego
Problemy ze zdobyciem stanowiska dotyczą większości młodych ludzi. Nawet dobre studia nie zapewniają atrakcyjnej i ciekawej pracy. Z pomocą przychodzą staże unijne. Czym się charakteryzują? Na jakich zasadach są przeprowadzane?
Rodzaje przerw w czasie pracy
Istniej kilka rodzajów przerw, jakie przysługują pracownikowi. Część z nich przysługuje na mocy prawa i pracodawca nie musi wyrażać na nie zgody. Czas pracy obejmuje czas, w którym pracownik pozostaje
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!