Czym charakteryzuje się list ostrzegawczy?

Czym charakteryzuje się list ostrzegawczy?

Prawie połowa przedsiębiorców ma problemy z ustawowym wywiązywaniem się z obowiązków podatkowych. Niektórzy próbują czerpią korzyści z nielogicznych przepisów i zmieniają ostateczne terminy. Czy listy ostrzegawcze będą pomocne?

Od kilku miesięcy Ministerstwo Finansów myśli nad skutecznym sposobem dyscyplinowania podatników i prosperujących firm. Trudno wskazać rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Aczkolwiek po dłuższych debatach i naradach stwierdzono, że motywujące będą listy ostrzegawcze.

Jak sama nazwa wskazuje będą przypominać o upływie umownego terminu złożenia dokumentów, uregulowania środków lub zrealizowania innych spraw formalnych. Oprócz tego znajdzie się rubryka na pouczenie i możliwe skutki karne.

Według specjalistów finansowych i ekonomistów jest to działanie bezcelowe. Nie przyniesie pożądanych rezultatów i nie zadziała motywująco na samych zainteresowanych. Rodzi się więc pytanie, czy warto wdrażać udogodnienia, które nie mają szans na sukces.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Czym jest obowiązek meldunkowy?

W zgodzie z obowiązującymi w kraju ustawami każdego obywatela RP dotyczy obowiązek meldunkowy. Powinien zostać spełniony i odpowiednio udokumentowany. Na czym dokładnie polega? O obowiązku meldunkowym należy mówić w stosunku

Wiadomości 0 Comments

Czym jest pośmiertna odprawa?

Śmierć pracownika to wstrząsające doświadczenie dla rodziny, ale również przełożonego. Zgodnie z prawem obowiązkiem każdego kierownika jest wydanie odprawy pośmiertnej. Na jakich warunkach jest dostarczana? Jak obliczyć jej wartość? Na

Wiadomości

Czy domena europejska to dobra inwestycja?

Domena europejska (.eu) zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Wielu przedsiębiorców często rejestruje ją w parze z naszą domeną narodową (.pl) dla podkreślenia europejskiego wymiaru swojej działalności. Prawie 38% witryn

2 komentarze

  1. Patryk
    30 sierpnia, 13:20 Reply
    Czy ja wiem... Listy ostrzegawcze to z jednej strony dobry pomysł, ale z drugiej strony to może się nie sprawdzić. Warto wprowadzić korzystną ustawę podatkową i wtedy nikt nie będzie kombinował.
  2. Kamila
    04 września, 15:03 Reply
    A ja uważam, że list ostrzegawczy jest bardzo dobrym pomysłem. Rzadko kto chce mieć problemy z policją, czy z sądem dlatego ten list może pomóc rozwiązać sprawy polubownie.

Leave a Reply