Czy wycieczki zakładowe są opodatkowane?

Czy wycieczki zakładowe są opodatkowane?

Firmowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to pewnego typu budżet w ramach którego są organizowane wycieczki i czas wolny pracowników. Czy koszty poniesione z tytułu gwarancji komfortowego wypoczynku podwładnym są opodatkowane?

Zgodnie z polskimi zasadami zwolnione z konieczności odliczania podatku są kwoty przekazywane z wyżej wymienionego funduszu w całości lub ich części, gdy:

-aktywny podwładny nie otrzyma kwoty maksymalnie 380 zł rocznie na ten cel,

– emeryt bądź rencista ma status do korzystania z pieniędzy świadczeń socjalnych ostatniego zakładu pracy i wartości otrzymane z tego powodu nie będą większe niż 2 280 złotych.

Do danych kwot nie są zaliczane rabaty i premie świąteczne, które są zwolnione na bazie innego prawa z opodatkowania.

Z innym działaniem rozliczeniowym mamy do czynienia, gdy właściciel zakładu posiada odrębny teren wypoczynkowy i oferuje w ramach nagród dla pracowników możliwość spędzenia tam przerwy w pracy po rabatowych cenach. Wtedy zainteresowani zawiązują umowy z właścicielem pensjonatu, a nieruchomość wypoczynkowa jest określona w aktywach firmy.

Niestety to od pracodawcy zależy, czy będzie pokrywał nam wypoczynek. Nie ma rozporządzenia nakazującego kierowanie kwot z tego tytuły na rzecz pracobiorców.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Czego dotyczy ubezpieczenie od utraty pracy?
Next Jak doradca zawodowy pomaga bezrobotnemu?

You might also like

Umowa zlecenie a urlop i okres wypowiedzenia

Jedną z umów cywilnoprawnych jest umowa zlecenie. Nie jest ona umową o pracę, i z tego powodu nie odnoszą się do niej regulacje prawa pracy. Przepisy dotyczące tej formy zatrudnienia

Młodzi na rynku pracy – kariera zaczyna się od stażu

Z roku na rok rośnie zainteresowanie polskich pracodawców stażystami i praktykantami. W 2014 r. portal Pracuj.pl opublikował ponad 7,9 tys. takich ogłoszeń. Najczęściej firmy szukały kandydatów do działów związanych z

Zatrudnienie w ramach stosunku pracy

W przypadku zaistnienia stosunku prawnego pomiędzy dwoma stronami mamy do czynienia ze stosunkiem pracy. Przez jego powstanie pracownik zobowiązuje się do spełniania określonej pracy na rzecz pracodawcy w miejscu i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply