Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

W zasadzie każdy, kto korzystał ostatnio z pomocy prawnej zdaje sobie sprawę, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub konsultacja u dobrego i sprawdzonego radcy prawnego. W związku z tym nie może dziwić fakt, że tyle osób potrzebuje pomocy w internecie. Czy wiadomości znalezione w sieci są wiarygodne? Czy można wierzyć w wirtualne wsparcie prawne?

Obecnie działa przynajmniej kilka platform internetowych oraz portali dyskusyjnych, na których internauci dysponują wiedzą i wskazówkami. Niektórzy dzielą się prywatnymi przeżyciami, inni sami znaleźli odpowiedź w kodeksach i ustawach.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie sprawdza kompetencji i kwalifikacji osób udzielających rad. Bywają specjaliści, ale sporadycznie. Przeważają amatorzy lub tacy, którzy wiedzę czerpią na własną rękę (czytają książki, przeszukują internet).

Najbardziej polecaną i pewną formą korzystania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To uwiarygadnia profesjonalizm, umiejętności oraz daje pewność, że wszystkie wiadomości będą pewne i sprawdzone. Należy jednak przygotować się na duże wydatki, ponieważ w bardziej skomplikowanych sprawach nie skończy się na jednorazowej wizycie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Ustawa antyterrorystyczna wprowadza niejawność działań służb. To zwiększy ich skuteczność

Ustawa antyterrorystyczna jest przykładem nowego modelu zarządzania służbami i informacjami pozyskanymi przez służby, a szef ABW stał się ich dyspozytorem i koordynatorem – ocenia Dariusz Wasiak z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Rzecznik Praw

Wiadomości 1Comments

Czy coś zmieni się w urlopach ojcowskich?

Od wielu lat uważano, że opiekę nad noworodkiem przejmuje matka. Czasy ulegają zmianom i pracodawcy zaczęli doceniać funkcje taty we właściwym wychowaniu potomka. W związku z tym wdrożono urlop ojcowski.

Wiadomości 0 Comments

Przybywa skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym

Do Biura Rzecznika Finansowego, który wspiera klientów instytucji rynku finansowego, wpływa coraz więcej skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym. Forex traktowany jest jako alternatywa dla lokat bankowych, których oprocentowanie wciąż spada,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply