Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

W zasadzie każdy, kto korzystał ostatnio z pomocy prawnej zdaje sobie sprawę, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub konsultacja u dobrego i sprawdzonego radcy prawnego. W związku z tym nie może dziwić fakt, że tyle osób potrzebuje pomocy w internecie. Czy wiadomości znalezione w sieci są wiarygodne? Czy można wierzyć w wirtualne wsparcie prawne?

Obecnie działa przynajmniej kilka platform internetowych oraz portali dyskusyjnych, na których internauci dysponują wiedzą i wskazówkami. Niektórzy dzielą się prywatnymi przeżyciami, inni sami znaleźli odpowiedź w kodeksach i ustawach.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie sprawdza kompetencji i kwalifikacji osób udzielających rad. Bywają specjaliści, ale sporadycznie. Przeważają amatorzy lub tacy, którzy wiedzę czerpią na własną rękę (czytają książki, przeszukują internet).

Najbardziej polecaną i pewną formą korzystania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To uwiarygadnia profesjonalizm, umiejętności oraz daje pewność, że wszystkie wiadomości będą pewne i sprawdzone. Należy jednak przygotować się na duże wydatki, ponieważ w bardziej skomplikowanych sprawach nie skończy się na jednorazowej wizycie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 2 komentarze

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Niezrozumiałe ustawy, problem z interpretacją przepisów, brak wiedzy z zakresu rachunkowości i chęć zaoszczędzenia czasu – to tylko niektóre powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na współpracę z biurem rachunkowym.

Wiadomości 0 Comments

ABI ograniczy formalności przedsiębiorcy. Sejm przyjął nową uchwałę

Sejm zdejmuje bagaż obowiązków z właścicieli tych firm, którzy korzystają z usług Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych wydaje się przełomowa w kontekście relacji biznes – GIODO.

Wiadomości 0 Comments

Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje

Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply