Czy warto podpisać przedwstępną umowę o pracę?

Według ustawy przedwstępna umowa o pracę nie istnieje. Jednak nie znaczy to, że nie powinna być wdrożona, gdy obie strony stwierdzą, że jest konieczna. Jakie dane powinny zostać zapisane w takiej umowie? Kiedy można ją podpisać?

Po pierwsze warto wyjaśnić, że umowa przedwstępna znajduje zastosowanie, jeśli kierownik chce ocenić predyspozycje pracownika, a zatrudniony warunki zatrudnienia, atmosferę, listę obowiązków.

Z pewnością w takim dokumencie należy dołączyć kilka ważnych informacji. Najpierw stanowisko oraz opis zobowiązań, wysokość wynagrodzenia, typ etatu oraz okres obowiązywania umowy. Warto wiedzieć, że nie musi mieć formy pisemnej, jednak dla własnego dobra lepiej poprosić o wydruk.

Zwykle przedwstępna umowa o pracę podpisywana jest w końcowym etapie rekrutacji, gdy strony przejdą negocjacje i osiągną kompromis. Reasumując, opcja ta jest najlepsza dla przedsiębiorstw lub osób, które przed zastosowaniem standardowej umowy chcą zweryfikować zasady współdziałania.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Dlaczego pracownik bywa nieproduktywny?

W zasadzie każdy właściciel zastanawiał się jak poprawić efektywność personelu. Często doskonale prezentowali się podczas rekrutacji, uzyskali doświadczenie i wykształcenie, ale w rzeczywistości mieli problemy z realizowaniem obowiązku. Z jakiego

Jak może pomóc Anioł Biznesu?

Obecnie można znaleźć coraz więcej prywatnych inwestorów nazywanych Aniołami Biznesu. Aby założyć taką sieć konieczne są odpowiednie środki, a celem jest wspieranie konkretnych pomysłów w początkowym etapie aktywności. Dobrze sytuowani

Jakie zadania musi wykonywać urzędnik?

Duża część osób, przede wszystkim absolwentów szkół wyższych, woli pracę umysłową. Wyobrażają sobie obowiązki biurowe, porządkowanie dokumentów, realizowanie formalności oraz przyjmowanie klientów. Jak w rzeczywistości wygląda stanowisko urzędnicze? Czy warto

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!