Czy warto korzystać z zakupów grupowych?

Czy warto korzystać z zakupów grupowych?

Nabywanie towarów w internecie to ostatnio zjawisko popularne i często wykorzystywane. Wśród licznych możliwości dokonywania transakcji dużym zainteresowaniem cieszą się zakupy grupowe. Na czym się opierają? Czy rzeczywiście są dobre dla klienta? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze warto powiedzieć, że zakupy grupowe proponowane są na różnych portalach. Zazwyczaj przeznaczone są dla większej grupy odbiorców, dlatego mają atrakcyjną cenę oraz przystępne zasady realizowania usługi.

Wśród interesujących pozycji zakupów grupowych ogromnym zainteresowanie cieszą się tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, zniżki na usługi kosmetyczne, fryzjerskie lub dermatologiczne, kupony rabatowe na produkty znanych marek lub podróże na terenie Polski lub poza granicami.

Dla kupujących największym zagrożeniem jest ograniczony termin, w którym można zrealizować usługę. To szczególnie ważne w przypadku ofert turystycznych, np. kupon jest aktywny 3 miesiące, jednak bardzo ciężko znaleźć idealny termin dla hotelu oraz klienta. Dodatkowo komplikacje w przypadku zwrotu lub reklamacji oraz niepełny kontakt z organizatorem.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Czy anulacja polecenia zapłaty jest możliwa?

Polecenie zapłaty to jedna z usług oferowanych przez bank w ramach posiadania rachunku osobistego lub firmowego. Wiąże się z automatycznym obciążeniem konta w chwili uzyskania rachunku (lub faktury) od konkretnej

Prawa konsumenta 5 komentarzy

E-zakupy: co można oddać, a czego nie, kupując w internecie?

Jak wynika z badań aż 38 proc. Polaków nie korzysta z prawa do zwrotu towarów zakupionych w internecie. Tłumaczą to najczęściej koniecznością zapłaty za ich odesłanie, skomplikowanymi procedurami czy brakiem

Prawa konsumenta 1Comments

Czy klient powinien znać swoje prawa i obowiązki?

Konsument powinien orientować się we wszystkich przepisach oraz znać sztandarowe prawa konsumenta. W dużej mierze dlatego, że mnóstwo korporacji i sprzedawców korzysta z niewiedzy i łatwowierności kupujących. Które postanowienia prawne

3 komentarze

 1. monet
  11 sierpnia, 14:58 Reply
  Wśród licznych możliwości dokonywania transakcji dużym zainteresowaniem cieszą się zakupy grupowe. Lepiej na nie uważać.
 2. marko
  17 grudnia, 20:45 Reply
  Zakupy grupowe to nie jest głupi pomysł, ale często kupując jakiś np. termin u kosmetyczki nie czytamy regulaminów promocji i potem jest rozczarowanie.
 3. peter
  19 grudnia, 15:05 Reply
  Zakupy grupowe są fajne, ale można się na nich przejechać. Zarabia na tym strona, która oferuje takie zakupy, a instytucje już trochę mniej.

Leave a Reply