Czy można reklamować transakcje bankowe?
Praktycznie każda osoba pracująca, ale nie tylko, ma styczność z usługami bankowymi. Są to różne czynności, np. zwykłe przelewy, kredyty, lokaty, wpłaty lub wypłaty. Zwykle wszystko przebiega sprawnie i jest sterowane przez systemy komputerowe. Co zrobić w sytuacji, kiedy polecenie bankowe nie jest prawidłowo realizowane lub nie jest w ogóle rejestrowane? Czy można reklamować usługi banku?
Każda czynność dokonywana za pośrednictwem banku powinna być wykonywana w ustalonym terminie. Gdy się tak nie dzieje, winę ponosi bank, ponieważ nie dopełnić ustaleń umowy i wewnętrznego regulaminu.
Każdy pokrzywdzony klient może udać się do placówki banku, zgłosić całe zajście dzwoniąc na infolinię lub wysyłając opis sytuacji w formie papierowej lub za pośrednictwem internetu. Opisany problem trafia do odpowiedniego działu i jest rozpatrywany przez osobę do tego powołaną. Po ustaleniu przyczyn zajścia klient otrzymuje odpowiedź i postanowienia (np. skuteczne wysłanie pieniędzy, odnalezienie zagubionego przelewu).
Jeśli okaże się, że klient rzeczywiście został pokrzywdzony może domagać się odszkodowania i wypłaty odsetek karnych za pomyłkę.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
W kręgu prawa karnego: Czym jest i dlaczego ma dla nas znaczenie?
Prawo karne to gałąź prawa, która często budzi w nas niepokój. Dotyka ono bowiem kwestii odpowiedzialności za czyny zabronione, które są zagrożone karą. Ale czy naprawdę wiemy, czym jest prawo
ABI ograniczy formalności przedsiębiorcy. Sejm przyjął nową uchwałę
Sejm zdejmuje bagaż obowiązków z właścicieli tych firm, którzy korzystają z usług Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych wydaje się przełomowa w kontekście relacji biznes – GIODO.
Nowa ustawa ograniczy dominację wielkiej czwórki firm audytorskich
Polski rynek audytu i doradztwa zdominowały firmy globalne z tzw. wielkiej czwórki. Z ich usług korzystają wszystkie spółki giełdowe skupione w WIG20 oraz większość jednostek zainteresowania publicznego. UOKiK wskazuje, że rynek ma cechy oligopolu
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!