W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?
W ostatnim czasie telemarketing jest bardzo popularny. Wiele firm stara się różnych trików i dzwoni do klienta. Najczęściej w celach informacyjnych, czasami z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie efektem jest zawarcie umowy. Czy da się cofnąć telefoniczny wybór? Jak to uczynić?
Przede wszystkim warto powiedzieć, że większość transakcji zawieranych w sieci odbywa się spontanicznie i bez zastanowienia. Z tego powodu rodzą się komplikacje i wątpliwości dotyczące podjętych kroków.
Ze wzgląd na wiele nieprawidłowości wdrożono odpowiednie przepisy, żeby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. Zgodnie z ustawą klient ma prawo w ciągu dziesięciu dni zrezygnować z zawartej telefonicznie umowy. Gdy nie został poinformowany o swoich prawach okres ten wydłuża się do 3 miesięcy.
Jeśli klient chce anulować umowę powinien we wskazanym czasie sporządzić właściwe pismo i przekazać je listem poleconym. Trzeba pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym powiadamia się klienta.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Sprawy odsetkowe
W sytuacji, gdy zalegamy ze spłata jakiegokolwiek świadczenia stajemy się dłużnikami. Ważny jest dla nas koszt ewentualnych odsetek, które są naliczane bez względu na straty wierzyciela. Z przepisu zawartego w
Użytkowanie wieczyste
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę jest użytkowanie wieczyste i z jakimi opłatami się wiąże. Uznają w większości przypadków, iż wieczystość użytkowania jest niemal tym
Kto powinien podpisać umowę agencyjną?
Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?
1 Comment
Judytaa
17 września, 14:55