Czy warto korzystać z zakupów grupowych?

Czy warto korzystać z zakupów grupowych?

Nabywanie towarów w internecie to ostatnio zjawisko popularne i często wykorzystywane. Wśród licznych możliwości dokonywania transakcji dużym zainteresowaniem cieszą się zakupy grupowe. Na czym się opierają? Czy rzeczywiście są dobre dla klienta? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze warto powiedzieć, że zakupy grupowe proponowane są na różnych portalach. Zazwyczaj przeznaczone są dla większej grupy odbiorców, dlatego mają atrakcyjną cenę oraz przystępne zasady realizowania usługi.

Wśród interesujących pozycji zakupów grupowych ogromnym zainteresowanie cieszą się tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, zniżki na usługi kosmetyczne, fryzjerskie lub dermatologiczne, kupony rabatowe na produkty znanych marek lub podróże na terenie Polski lub poza granicami.

Dla kupujących największym zagrożeniem jest ograniczony termin, w którym można zrealizować usługę. To szczególnie ważne w przypadku ofert turystycznych, np. kupon jest aktywny 3 miesiące, jednak bardzo ciężko znaleźć idealny termin dla hotelu oraz klienta. Dodatkowo komplikacje w przypadku zwrotu lub reklamacji oraz niepełny kontakt z organizatorem.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jakich zadań służbowych nie muszą wykonywać kobiety?
Next Czego dotyczą spory zbiorowe?

You might also like

Prawa konsumenta 5 komentarzy

Jakie zmiany czekają konsumentów?

Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. Nie raz były zmieniane na rzecz klientów, aczkolwiek sprzedawcy nie potrafili się do nich dopasować. Czy coś się zmieni w

Prawa konsumenta 2 komentarze

Kiedy możemy zgłosić reklamację?

Po zakupie towaru, gdy spostrzeżemy w nim wadę należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do sprzedawcy. Opóźnienie może skutkować poważnymi konsekwencjami dla ubiegania się o nasze roszczenia. Prawa konsumenta są

Prawa konsumenta 0 Comments

Reklamacja – czy konsument musi wymienić towar na inny?

Z powodu reklamacji konsumenci mogą skorzystać z dwóch uprawnień: bezpłatna wymiana zdefektowanego towaru lub bezpłatna naprawa. Uprawnienia konsumentów uregulowane są w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Zgodnie z nimi

3 komentarze

  1. monet
    11 sierpnia, 14:58 Reply
    Wśród licznych możliwości dokonywania transakcji dużym zainteresowaniem cieszą się zakupy grupowe. Lepiej na nie uważać.
  2. marko
    17 grudnia, 20:45 Reply
    Zakupy grupowe to nie jest głupi pomysł, ale często kupując jakiś np. termin u kosmetyczki nie czytamy regulaminów promocji i potem jest rozczarowanie.
  3. peter
    19 grudnia, 15:05 Reply
    Zakupy grupowe są fajne, ale można się na nich przejechać. Zarabia na tym strona, która oferuje takie zakupy, a instytucje już trochę mniej.

Leave a Reply