Wszystko o topgradingu
Większe firmy i korporacje szukają sposobów na mnożenie efektywności i zwiększenie rozgłosu. Aby tak się stało powinny przyjmować wykwalifikowany i odpowiednio wykształcony personel. Jednak wśród licznych kandydatur ciężko wskazać kogoś godnego zainteresowania. Jedną z opcji pozyskiwania najlepszych jest topgrading. Na czym polega i kto go stosuje? Czy rzeczywiście pomaga w rekrutacji?
Na początek warto wyjaśnić, że topgrading to sposób pozyskiwania ciekawych i profesjonalnych pracowników. Składa się z wielu części, które mogą być dopasowywane i zmieniane na potrzeby wybranego stanowiska.
Wśród różnych znanych taktyk topgradingowych znajduje się bardzo szczegółowa rozmowa kwalifikacyjna, której celem jest pozyskanie dużej ilości informacji, które zbudują dokładny obraz aplikującego. Oprócz tego wykorzystywane są testy na inteligencję, osobowość, wiedzę związaną z wykształceniem oraz branżą. Czasami organizuje się szkolenia, na których obserwator wyłapuje interesujące osoby z dużym doświadczeniem.
Z pewnością na topgrading stać firmy, które gromadzą ogromne środki na proces rekrutacji. Nie da się ukryć, że przeprowadzenie wieloetapowego konkursu na wybrane posady nie jest tanie, jednak może przynieść zyski w przyszłości.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kto powinien przeprowadzić spotkanie biznesowe?
Każda szanująca się firma, która przyjmuje wielu pracowników musi organizować cykliczne spotkania biznesowe. Są niezbędne do dobrego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i niwelowania problemów. Jakie tematy omawia się na zebraniach?
Kiedy można odwołać lub przerwać urlop pracownika?
Na podstawie art. 152 Kodeksu Pracy każdy pracownik pracujący na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego. Ściślej mówiąc ma prawo do płatnego i corocznego wypoczynku. Mimo to,
Czy śnieżyca usprawiedliwia nieobecność w pracy pracownika?
Zimowa aura za oknem, zimno, zawieje, trudne warunki atmosferyczne skutecznie utrudniają punktualne dotarcie do miejsca pracy. Czy taki przypadek losowy, niezależny od pracownika, może zostać ulgowo potraktowany przez przełożonego? Ujemna
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!