Czy pozwolenia na rozbiórkę są potrzebne?
Zgodnie z ustawą rozbiórką nazywa się zdemontowanie budynku, który nie nadaje się do użytku i może wyrządzić szkody ludziom lub najbliższemu otoczeniu. Niestety według przepisów sprzed prawie 20 lat nie można dokonać tej czynności dobrowolnie. W jaki sposób i gdzie ubiegać się o pozwolenie na rozbiórkę? Czy jest to potrzebne?
Na wstępie trzeba wyjaśnić, że każdy budynek, który ma powyżej 8 metrów oraz nie jest położony na 1/2 całej działki może zostać rozmontowany bez zdobywania dodatkowych pozwoleń. Sprawa staje się trudniejsza, gdy chodzi o większe nieruchomości.
Aby zorganizować rozbiórkę należy przesłać formularz, w którym znajdują się informacje na temat rodzaju prac, wykorzystanych sprzętów i metod oraz termin rozpoczęcia niezbędnych czynności rozbiórkowych.
Należy jednak wiedzieć, że wnioskujący musi trzymać się wszystkich dat. Wedle przepisów rozbiórka powinna zostać przeprowadzona, jeśli odpowiedzialna instytucja w 30 dni nie złoży odwołania. Maksymalny okres obowiązywania pozwolenia to dwa lata od chwili uzyskania zgody.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na
ABI ograniczy formalności przedsiębiorcy. Sejm przyjął nową uchwałę
Sejm zdejmuje bagaż obowiązków z właścicieli tych firm, którzy korzystają z usług Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych wydaje się przełomowa w kontekście relacji biznes – GIODO.
Firmy pośrednictwa finansowego przedstawiły swoje propozycje regulacji rynku
Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce – oceniają firmy z branży. Jako alternatywę dla zakazu prowizji od banków postulują m.in. rozdzielenie pośrednictwa i doradztwa kredytowego oraz wprowadzenie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!