Jak zostać przedsiębiorcą w Hiszpanii?

Jak zostać przedsiębiorcą w Hiszpanii?

Duża część polskich właścicieli myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej poza granicami. Głownie dlatego, że większość kontrahentów biznesowych pochodzi z różnych państw europejskich. Wśród najbliższych klientów Polski jest Hiszpania, gdzie powstaje mnóstwo firm obcych. Jak otworzyć działalność w Hiszpanii? Jakie dokumenty wypełnić, aby funkcjonować w zgodzie z prawem?

Okazuje się, że hiszpańskie ustawy bardzo przypominają polskie. Oznacza to, że otwarcie firmy wcale nie jest takie trudne. Oczywiście trzeba wypełnić kilka najważniejszych wytycznych, ale wszystko odbywa się dość szybko i bezproblemowo.

Przede wszystkich przyszły przedsiębiorca w Hiszpanii może samodzielnie kierować biznesem lub założyć spółkę. Załatwianie formalności rozpocząć trzeba od pozyskania zaświadczenia z Centralnego Rejestru Handlowego, później uruchomić rachunek bankowy i tam przelać kapitał początkowy. Na koniec urząd skarbowy wydaje NIF, urząd miasta pozwolenie na prowadzenie działalności, a tamtejszy ZUS numer identyfikacji ubezpieczeniowej.

Zgodna z prawem jest również możliwość przeniesienia polskiej działalności na grunt hiszpański. Jednak, aby tego dokonać, trzeba przetłumaczyć wszystkie dokumenty firmy oraz zatwierdzić w Hiszpanii.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca tymczasowa coraz popularniejsza

Rośnie liczba pracowników tymczasowych. W trzecim kwartale 2015 roku ich liczba wyniosła ponad 360 tys. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy produkcyjni, coraz więcej firm decyduje się jednak na zatrudnienie tymczasowych

Efekty poszukiwań pracy, a podejście do tego zadania

Bycie bezrobotnym nikogo nie cieszy, a wręcz przeciwnie potrafi przygnębić jak nic innego. Jak wiadomo nie posiadając pracy nie mamy również pieniędzy, co z kolei przekłada się na nasz byt.

Praca 0 Comments

BHP w pracy magazyniera

Praca z ciężkimi urządzeniami, często w zmiennych warunkach temperaturowych i hałasie – to m.in. sprawia, że zawód magazyniera do łatwych i przyjemnych nie należy. W trakcie wykonywania swoich obowiązków trzeba

1 Comment

  1. Krzysztof
    12 sierpnia, 19:46 Reply
    Ja tu myślałeś o zakładaniu firmy w Niemczech, a wy wyjeżdżacie z Hiszpanią. Hoho! Kawał drogi :) Jednak warto poszerzać rejony, na których działa firma. Nie powinno to zaszkodzić, a o zagranicznych inwestorów nie zaszkodzi zadbać.

Leave a Reply