Jak naprawiać stosunki zawodowe?

Konflikty i spory są naturalnym stanem, który zachodzi w większych grupach społecznych. Przeciwny pogląd na świat, różnorodne umiejętności i kwalifikacje sprawiają, że zatrudnieni mają inne zdanie na zawodowe sprawy. Aczkolwiek na straży spokoju wspólnego powinien stać kierownik, który umiejętnie zapanuje nad sytuacją. Jak troszczyć się o sprawy zatrudnionych?

Na początku trzeba zbadać podłoże kłótni. Jeśli dotyczy spraw zawodowych, wtedy interweniować musi pracodawca. Natomiast w przypadku niesnasek osobistych sytuacja powinna zostać wyjaśniona poza miejscem zatrudnienia lub załatwiona tak, aby nie wpływała na atmosferę w przedsiębiorstwie.

Dobry kierownik powinien zabiegać o ekspresowe i rzetelne rozwiązywanie kłótni oraz możliwie częste zapobieganie. Ciekawym wyjściem jest organizowanie spotkań integracyjnych, wspólnych szkoleń, wyjazdów oraz zebrań.

Podsumowując, każdy konflikt może zostać rozwiązany bezboleśnie i bez szkody dla jednostki. Dobrze, gdy przełożony do końca potrafi zachować bezstronność i nie brać żadnej strony. Neutralna postawa wzbudzi szacunek i nie przeniesie się na stosunki z konkretnymi pracownikami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jakim celu organizuje się wyjazdy integracyjne?
Next Czym jest renta alimentacyjna?

You might also like

Kto kontroluje przestrzeganie Kodeksu Pracy?

Sprawozdania Centralnego Inspektoratu Pracy pokazują jasno jakie przepisy nie są przestrzegane przez polskich przedsiębiorców wobec pracobiorców. W kraju odbywa się średnio 90 tysięcy kontroli u 70 tysięcy firm rocznie. Niestety

Komisja Europejska chce zmian i promowania kobiet

Z analiz prowadzonych przez Komisję Europejską wynika, że kobiety nie są dopuszczane do zarządu dużych przedsiębiorstw czy spółek. Zwykle rządy należą do mężczyzn (stanowią ponad 90%) i to oni podejmują

Rekrutacja na portalach społecznościowych

Firma rekrutacyjna Adecco przeprowadziła badania dotyczące użyteczności portali społecznościowych w procesach rekrutacji pracowników. W badaniu wzięło udział ponad 600 rekruterów z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply