Czy egzamin na księgowego jest trudny?
Każdy, kto chciałby pracować w biurze rachunkowym powinien spełnić co najmniej kilka podstawowych wytycznych. Są one zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów i muszą być bezwzględnie przestrzegane. Za najważniejszą sprawę uważa się zaliczenie egzaminu na certyfikowanego księgowego. Jakiej tematyki dotyczy?
Aby kandydat podszedł do egzaminu powinien najpierw złożyć właściwy wniosek (do pobrania na stronie internetowej) wraz z załącznikami oraz uiścić opłatę skarbową. Następnie uzyskuje informację o miejscu i czasie egzaminowania.
Warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku jest przyswojenie materiału dotyczącego: rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych, inwentaryzacji oraz wyceny aktywów i pasywów, zasad ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych oraz zdarzeń powstałych, podziału i rozliczenia wyniku finansowego oraz etyki zawodowej. Ważne będzie uzupełnienie wiedzy z prawa podatkowego, to jest: system podatkowy w Polsce, podatki pośrednie i bezpośrednie. Dodatkowo materiału dotyczącego ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego i działalności gospodarczej.
Egzamin składa się z części ustnej i pisemnej. Organizowany się przed specjalistyczną komisją, która bada nabyte umiejętności oraz wydaje opinię i ocenę.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czym charakteryzuje się development center?
Często osoby rekrutujące pracowników posiadają cały zbiór testów, analiz, przykładowych pytań oraz zadań, które sprawdzą podstawowe możliwości oraz predyspozycje do zajęcia wyznaczonego etatu. Wśród nich popularnością cieszy się development center.
Jak jest prawnie ustalany czas trwania umów o prace?
Wszystkie umowy o prace są normowane przez Kodeks Pracy. W prawie jest pewna nieścisłość związana z zawieraniem w umowach długoterminowych treści o dwutygodniowym okresie zerwania współpracy. Dokument na czas nieokreślony
Kiedy trzeba regulować opłatę środowiskową?
Część właścicieli przedsiębiorstw zmuszano do wnoszenia opłaty środowiskowej. Prawo to dotyczy osób, które posiadają własną działalność rolniczą lub prowadzą firmę w branży hodowlanej, ogrodniczej, warzywnej, leśnej lub rybnej. Dlaczego przedsiębiorca
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!